نرم افزار اکسس کنترل ویسمن در واقع یکی از نرم افزارهای متنوع سیستم کنترل تردد موجود در بازار است که برای برنامه ریزی دستگاه های اکسس کنترل و به منظور نظارت بر ورود و خروج و تردد کارکنان به اماکن خاص در ادارات و سازمان ها طراحی و پیاده سازی شده است. این نرم افزار از نسل جدید سیستم های اکسس کنترل مبتنی بر شبکه و تجهیزات بیومتریک می باشد.

معرفی نرم افزار اکسس کنترل ویسمن

نرم افزار اکسس کنترل ویسمن کنترل هوشمند سخت افزارها را بر عهده گرفته، به صورت یکپارچه امنیت سازمان ها را تأمین می کند و سطح دسترسی کارکنان را برای هر درب مدیریت می کند. این نرم افزار با قرار دادن سخت افزارهای اکسس کنترل اثر انگشتی، کارتی و تشخیص چهره بر روی هر درب می تواند از طریق شبکه و به صورت آنلاین کلیه ترددهای محدوده مورد نظر را مورد بررسی قرار دهد. توسط این نرم افزار اکسس کنترل در یک بازه زمانی و تاریخی خاص که از طرف مدیر مشخص می شود، شخص مجاز است تا وارد محل های مجهز به دستگاه های کنترل تردد شود.

نرم افزار کنترل تردد ویسمن همچنین این امکان را برای مدیر فراهم می کند که بتواند گروهی از پرسنل را در نرم افزار تشکیل داده و به آن گروه امکان دسترسی در بازه زمانی مشخص را ارائه دهد و در صورتی که آن گروه از پرسنل در خارج از زمان مورد نظر قصد ورود را داشته باشند، دستگاه درب را برای آن ها باز نکند.

نرم افزار کنترل دسترسی ویسمن یک راهکار امنیت سازمانی یکپارچه است. از مزایای خرید و نصب این نرم افزار، ارتباط مستقیم آن با نرم افزارهای حضور و غیاب و حقوق و دستمزد ویسمن است و علاوه بر کنترل تردد پرسنل، امکان محاسبه پارامترهای حضور و غیاب و ارسال این پارامترها به منظور محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان را نیز فراهم می کند. همچنین ارتباط آنلاین و آفلاین این نرم افزار با دستگاه های اکسس کنترل امکان استفاده از این نرم افزار را در هر شرایطی مهیا می سازد.

قابلیت های نرم افزار کنترل تردد ویسمن

نرم افزار کنترل دسترسی ویسمن یک نرم افزار مدیریت تردد سازمانی است که به زبان فارسی و بر طبق ساختار سازمانی ایرانی طراحی و تولید شده است. این نرم افزار علاوه بر کنترل عبور و مرور و تردد اشخاص، قابلیت مدیریت داده های حضور و غیاب و امور مرخصی و مأموریت پرسنل را نیز دارد.

کار با این نرم افزار بسیار آسان بوده و از کارایی، اطمینان و امنیت بالایی برخوردار است و به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است تا بتواند به سادگی با دیگر نرم افزارهای مالی و همچنین سخت افزارهای کنترل تردد مانند انواع سیستم های تشخیص چهره، کنترلرها، انواع اکسس کنترل اثر انگشتی، اکسس کنترل کارتی و انواع کارتخوان ها یکپارچه گردد.

نرم افزار اکسس کنترل ویسمن برای کنترل عبور و مرور و تردد اشخاص با امکان کنترل و مانیتورینگ آنلاین طراحی و توسعه یافته است. این نرم افزار بر پایه بانک اطلاعاتی SQL Server طراحی گردیده و امکان برقراری ارتباط با دیگر بانک های اطلاعاتی را نیز دارا می باشد.

در این نرم افزار امکان گزارش گیری از کلیه ورود و خروج ها در بازه های زمانی مشخص برای مدیران در بخش های مختلف سازمان ها فراهم شده است. همچنین به وسیله این نرم افزار گزارش گیری از افراد به طور کاملأ پیشرفته قابل دریافت است.

نرم افزار کنترل دسترسی ویسمن از طریق شبکه امکان انتقال اطلاعات عبور و مرور و تردد کارکنان را به صورت لحظه ای و آنی فراهم می نماید و همچنین مدیریت عملکرد پرسنل و اثر انگشت ها و چهره ها را در اختیار مدیر قرار می دهد.

در نرم افزار اکسس کنترل ویسمن این امکان وجود دارد که برای هر شخصی تعریف شود در چه ساعاتی، در چه روزهایی، اجازه تردد از کدامیک از درگاه های یک مجموعه و سازمان را دارد و محدودیت تردد برای افراد و یا گروهی از پرسنل اعمال شود.

در این نرم افزار امکان نمایش اطلاعات پرسنل بر روی تابلوهای نمایشگر LED وجود دارد و می توان اطلاعات مورد نیاز کاربران همچون شماره شناسایی کاربر و یا سایر موارد را برای آن ها نمایش داد.

یکی از قابلیت های این نرم افزار کاربردی نداشتن محدودیت بابت معرفی دستگاه و کنترل چندین دستگاه تنها با یک نرم افزار اکسس کنترل ویسمن است. اگر سازمانی دارای چندین شعبه در مکان های مختلف باشد و یا مکان دفتر و کارگاه مجموعه ای، جدا از هم باشد مسلمأ برای ثبت تردد و ساعات ورود و خروج کارکنان نیاز به تهیه چند دستگاه ورودی کنترل دسترسی وجود دارد. بوسیله این نرم افزار می توان تمامی دستگاه های ورودی اکسس کنترل یک مجموعه را معرفی نمود و تمامی اطلاعات دستگاه ها را به صورت یکجا بررسی و به محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل پرداخت.

یکی دیگر از امکاناتی که در نرم افزار کنترل تردد ویسمن وجود دارد قابلیت ثبت اطلاعات پرسنل در نرم افزار و انتقال این اطلاعات به دستگاه ها در منطقه مورد نظر می باشد.

در واقع می توان گفت گروه نرم افزاری ویسمن با ارائه نرم افزارهای تخصصی خود در حوزه کنترل دسترسی درصدد است به مدیران کمک کند تا به مکان های مهم و مورد توجه خود نظم و انضباط دهند.

موارد کاربرد نرم افزار اکسس کنترل ویسمن

نرم افزار اکسس کنترل ویسمن در بسیاری از مجموعه ها و سازمان ها و اماکن فرهنگی و ورزشی کاربرد دارد. موارد دیگر کاربرد این نرم افزار کنترل تردد عبارتند از :

 • شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی
 • مجتمع های تجاری و اداری
 • باشگاه ها و مجموعه های فرهنگی و ورزشی
 • برج ها و مجتمع های مسکونی

توضیحات نرم افزار اکسس کنترل ویسمن

نرم افزار اکسس کنترل ویسمن در صفحه اصلی دارای سربرگ های عملیات دستگاه، اطلاعات پایه، مدیریت کاربران، مدیریت مهمان، کنترل دسترسی Virdi و تنظیمات نمایشی است. همچنین در این صفحه عکس پروفایل کاربری که وارد پنل نرم افزار شده نیز نمایش داده می شود. هر کدام از این سربرگ ها دارای تب های مختلفی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

صفحه اصلی نرم افزار اکسس کنترل ویسمن

سربرگ عملیات دستگاه

این سربرگ نرم افزار شامل تب های کنترل سطح دسترسی، فراخوانی ترددهای دستگاه، ویرایش کاربران دستگاه، انتقال کاربران بین دو دستگاه، حذف ترددهای دستگاه و دستگاه های متصل است که به اختصار در مورد هر کدام توضیح می دهیم.

سربرگ عملیات دستگاه

تب کنترل سطح دسترسی

در این قسمت از نرم افزار همان طور که از نام آن مشخص است، مدیر می تواند محدودیت های دسترسی افراد را در دستگاه های مختلف ایجاد کند و حتی می تواند این محدودیت ها را بر روی گروهی از افراد نیز اعمال کند.

تب کنترل سطح دسترسی شامل زیرمجموعه های کنترل سطح دسترسی، دسترسی کاربر، تنظیمات کنترل دسترسی، مشاهده اطلاعات دستگاه و تنظیمات دستگاه می باشد.

کنترل سطح دسترسی

در تب کنترل سطح دسترسی امکان ثبت و ویرایش محدوده زمانی، ثبت و ویرایش گروه، ثبت و ویرایش تعطیلات و شناسایی ترکیبی وجود دارد.

تب کنترل دسترسی

دسترسی کاربر

در قسمت دسترسی کاربر امکان اختصاص محدوده زمانی به کاربر و همچنین امکان اختصاص گروه به کاربر مورد نظر وجود دارد.

تب دسترسی کاربر

تنظیمات کنترل دسترسی

مدیر توسط این قسمت از نرم افزار می تواند درب های مورد نظر مجموعه خود را کنترل کند و امنیت مجموعه خود را بالا ببرد. این بخش شامل تنظیماتی از قبیل باز شدن درب، وضعیت درب، حذف مدیران از روی دستگاه، خاموش کردن و بازیابی دوباره دستگاه و فعال یا غیر فعال کردن دستگاه می باشد.

تنظیمات کنترل دسترسی

مشاهده اطلاعات دستگاه

در این قسمت از تب کنترل سطح دسترسی می توان اطلاعات کلی دستگاه را مشاهده نمود. همچنین اطلاعات حافظه دستگاه را نیز به مدیر نمایش می دهد.

مشاهده اطلاعات دستگاه

تنظیمات دستگاه

از این قسمت از نرم افزار می توان تاریخ و ساعت دستگاه را تنظیم نمود و تنظیمات شبکه دستگاه را اعمال کرد.

تب تنظیمات دستگاه

تب فراخوانی ترددهای دستگاه

از بخش فراخوانی ترددهای دستگاه می توان لیست تمامی ترددهای ثبت شده از پرسنل به تفکیک کد کاربر، نام کاربر، تاریخ و زمان و نوع تردد از تمامی دستگاه های متصل به نرم افزار اکسس کنترل ویسمن را به طور کامل مشاهده نمود.

تب فراخوانی ترددهای دستگاه

تب ویرایش کاربران از روی دستگاه

از این قسمت می توان مشخصات کاربران تعریف شده روی دستگاه ها را ویرایش و همچنین حذف نمود.

ویرایش کاربران از روی دستگاه

تب انتقال اطلاعات کاربران بین دو دستگاه

در این قسمت از نرم افزار می توان ارتباط کامل بین دو دستگاه برقرار نمود و اطلاعات کاربران از یک  دستگاه را به دستگاهی دیگر منتقل نمود. برای این کار کافی است از قسمت دستگاه مبدأ، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا اطلاعات کاربران روی این دستگاه را به شما نشان بدهد، سپس از قسمت دستگاه مقصد، دستگاه مد نظر خود را انتخاب کنید. در نهایت کاربرانی که قصد انتقال اطلاعات آن ها از دستگاه مبدأ به دستگاه مقصد را دارید گزینش و انتقال را اعمال کنید.

انتقال کاربران بین دو دستگاه

تب حذف ترددهای دستگاه

از این قسمت همان طور که از نام آن مشخص است دستگاه مورد نظر را می توان انتخاب نمود و ترددهای ثبت شده کاربران روی آن دستگاه را به طور کامل و یا به صورت انتخابی حذف نمود.

تب دستگاه های متصل

از این قسمت از نرم افزار می توان لیست تمامی دستگاه های متصل به نرم افزار اکسس کنترل ویسمن را مشاهده نمود.

تب دستگاه های متصل

سربرگ اطلاعات پایه

این سربرگ شامل تب های تنظیمات عمومی، تنظیمات سرویس، لیست دستگاه ها، لیست سالن ها، لیست بردها، لیست کمدها و تنظیمات بردها می باشد.

سربرگ اطلاعات پایه

تب تنظیمات عمومی

از قسمت تنظیمات عمومی می توان سناریوی قفل ها اعم از فعال و غیر فعال و همچنین مدت زمان باز ماندن کمد را تنظیم و اعمال نمود.

تب تنظیمات عمومی

تب تنظیمات سرویس

از قسمت تنظیمات سرویس می توان تنظیمات Push دستگاه های ZKT و تنظیمات Virdi را اعمال نمود. برای این کار می بایست IP و Port دستگاه های ZKT و Virdi مورد نظر خود را وارد کرد.

تب تنظیمات سرویس

تب لیست دستگاه ها

از این قسمت می توان لیست تمامی دستگاه های متصل به نرم افزار اکسس کنترل ویسمن را به همراه جزئیات آن ها از جمله شماره دستگاه، عنوان دستگاه، IP و Port دستگاه، رمز عبور، نوع دستگاه و سریال دستگاه مشاهده نمود.

تب لیست دستگاه ها

تب لیست سالن ها

از این قسمت می توان لیست سالن هایی که در نرم افزار تعریف شده را مشاهده نمود.

تب لیست سالن ها

تب لیست بردها

از این قسمت می توان لیست بردها را با تمامی جزئیات مربوطه مشاهده نمود.

تب لیست بردها

تب لیست کمدها

در این بخش نیز مانند بخش های قبلی می توان لیست کمدهای ثبت شده در نرم افزار را مشاهده و نسبت به ویرایش آنها و فعال یا غیر فعال کردن آن ها اقدام نمود.

تب لیست کمدها

تب تنظیمات بردها

در این بخش از نرم افزار می توان تنظیمات بردها را اعمال کرد.

تب تنظیمات بردها

سربرگ مدیریت کاربران

سربرگ مدیریت کاربران شامل تب های لیست کاربران، انتقال کاربر روی دستگاه، گزارش ترددها، حذف و فعال یا غیر فعال کردن کاربر روی دستگاه و اختصاص کمد به کاربر می باشد.

سربرگ مدیریت کاربران

تب لیست کاربران بانک اطلاعاتی

از این قسمت می توان لیست تمامی کاربران ثبت شده روی تمامی دستگاه ها با جزئیات عنوان دستگاه، شماره کاربر، نام کاربر، نوع کاربر، تاریخ شروع و تاریخ پایان را مشاهده نمود.

تب لیست کاربران بانک اطلاعاتی

تب انتقال کاربر بر روی دستگاه

از این قسمت نرم افزار اکسس کنترل می توان کاربران ثبت شده در نرم افزار را به دستگاه مورد نظر انتقال داد.

تب انتقال کاربر روی دستگاه

تب گزارش ترددها

از تب گزارش ترددها می توان لیست تمامی ترددهای پرسنل را از تمامی دستگاه های ثبت شده در نرم افزار به طور کامل و به تفکیک شماره و عنوان دستگاه، کد و نام کاربر، تاریخ و زمان و نوع تردد را مشاهده نمود.

تب گزارش ترددها

تب حذف و فعال یا غیر فعال کردن کاربر روی دستگاه

از این قسمت می توان کاربران ثبت شده روی دستگاه را از طریق نرم افزار اکسس کنترل مدیریت کرده و آنها را فعال یا غیر فعال نمود. همچنین امکان حذف کاربر از روی دستگاه توسط نرم افزار در این بخش امکان پذیر می باشد.

تب حذف فعال غیرفعال کردن کاربر

تب اختصاص کمد به کاربر

در این بخش از نرم افزار می توان لیست کمدها را به کاربران اختصاص داد. مواردی که در این قسمت می توان تنظیم کرد شامل عنوان سالن، عنوان برد، عنوان کمد و کد کاربر است.

تب اختصاص کمد به کاربر

سربرگ مدیریت میهمان

این سربرگ از نرم افزار اکسس کنترل ویسمن شامل تب های لیست میهمانان، انتقال میهمان روی دستگاه، گزارش ترددها، حذف و فعال یا غیر فعال کردن کاربر روی دستگاه می باشد.

سربرگ مدیریت میهمان

تب لیست میهمانان

در این تب از نرم افزار لیست تمامی افرادی که به عنوان میهمان در نرم افزار ثبت شده اند نمایش داده می شود. این اطلاعات شامل عنوان دستگاه، شماره کاربر، نام کاربر، نوع کاربر، تاریخ شروع و تاریخ پایان می باشد.

تب لیست میهمانان

تب انتقال میهمان روی دستگاه

در این قسمت می توان افرادی که به صورت میهمان در نرم افزار ثبت شده اند را به دستگاه مورد نظر انتقال داد. این اطلاعات شامل عنوان دستگاه، شماره کاربر، نام کاربر، نوع کاربر، تاریخ شروع و تاریخ پایان می باشد.

تب انتقال میهمان روی دستگاه

تب گزارش ترددها

از تب گزارش ترددها در سربرگ مدیریت میهمان می توان لیست تمامی ترددهای افراد میهمان را از تمامی دستگاه های ثبت شده در نرم افزار به طور کامل و به تفکیک شماره و عنوان دستگاه، کد و نام میهمان، تاریخ و زمان و نوع تردد را مشاهده نمود.

تب حذف و فعال یا غیر فعال کردن کاربر روی دستگاه

از این قسمت می توان کاربران میهمان ثبت شده روی دستگاه را از طریق نرم افزار اکسس کنترل مدیریت کرده و آنها را فعال یا غیر فعال نمود. همچنین امکان حذف کاربر میهمان از روی دستگاه توسط نرم افزار در این بخش امکان پذیر می باشد.

سربرگ کنترل دسترسی Virdi

این سربرگ شامل یک تب با عنوان زمان بندی می باشد.

تب کنترل دسترسی virdi

سربرگ تنظیمات نمایشی

همان طور که از نام سربرگ مشخص است نمای ظاهری پنل را می توان از این بخش شخصی سازی کرد و مطابق سلیقه کاربر آن را تنظیم نمود. این سربرگ شامل تب های پیش فرض، نمای ظاهری، نوار وضعیت، تاریخ و تصویر کاربر می باشد.

سربرگ تنظیمات نمایشی

 

امکان بروزسانی نرم افزار اکسس کنترل ویسمن

در این نرم افزار قابلیت بروزرسانی نرم افزار به نسخه های جدیدتر و آپدیت آخرین ورژن از آن وجود دارد.

قابلیت بروزرسانی نرم افزار

پنجره بروزرسانی نرم افزار

امکانات کلی نرم افزار اکسس کنترل ویسمن

 • نصب و کاربری آسان با واسط کاربری گرافیکی
 • رابط کاربری آسان و کاربر پسند
 • قابل نصب روی سیستم عامل ویندوز
 • دارای امکان ایجاد محدودیت تردد افراد یک گروه به تعداد مشخص در یک روز
 • امکان تعریف بازه زمانی روزانه و هفته ای برای تردد افراد
 • دارای قابلیت تعریف بازه های زمانی متفاوت برای گروه های مختلف
 • امکان تعریف مدت اعتبار در نرم افزار برای هر فرد و هر گروه
 • امکان تعریف بازه های زمانی تردد مجاز مختلف برای روزهای هفته
 • امکان تخلیه اطلاعات دستگاه ها از طریق شبکه
 • امکان تخلیه اطلاعات دستگاه ها از طریق فلش
 • دارای قابلیت پشتیبان گیری اتوماتیک، امکان اخذ پشتیبان و بازیابی پشتیبان
 • دارای امکان تعریف کارمندان به تعداد 200 نفر
 • امکان تعریف کاربران با تاریخ شروع و پایان اعتبار و افزودن عکس آنها و دسته بندی در گروه های مختلف
 • با قابلیت تقویم فارسی به همراه تعطیلات رسمی در سال جاری
 • امکان تعریف انواع زمان بندی و تعریف تعطیلات برای مدیریت زمانی ترددها
 • دارای امکان خواندن کاربران از دستگاه به صورت آنلاین و بارگزاری کاربران در دستگاه به همین شکل
 • قابلیت نداشتن محدودیت بابت معرفی دستگاه و کنترل چندین دستگاه با یک نرم افزار
 • دارای امکان اعمال دسترسی در ساعات و روزهای خاص به صورت فردی و گروهی بدون محدودیت به طور آنلاین
 • امکان ثبت محدوده زمانی برای هر گروه و ارسال آن به دستگاه ها جهت شناسایی فرد در بازه زمانی مشخص
 • تنظیم زمانبندی به صورت یک قانون ترددی به فرد یا گروه خاص
 • امکان فراخوانی ترددها به صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه و بر اساس تاریخ
 • دارای قابلیت گزارش گیری از افراد به طور کاملأ پیشرفته
 • امکان ایجاد گروه با محدودیت دسترسی امکان
 • امکان تعریف اپراتورها یا کاربران نرم افزار با سطوح دسترسی مختلف
 • امکان حذف دسترسی هر فرد در هر لحظه
 • دارای قابلیت ماژول وب سرویس
 • امکان ارسال اطلاعات تردد دستگاه حضور و غیاب به صورت آنی و لحظه ای (time-Real ) به نرم افزار و…
 • دارای امکان ماژول مانیتورینگ و امکان مشاهده آنلاین و مانیتورینگ ترددهای ثبت شده در هر دستگاه اکسس کنترل
 • امکان گزارش از مشخصات فردی پرسنل
 • امکان گزارش گیری از کلیه ورود و خروج ها در بازه های زمانی مشخص
 • امکان گزارش تردد پرسنل بین بازه تاریخی و ساعت های وارد شده برای افراد و دستگاه های انتخاب شده
 • اخذ گزارشات متنوع از ترددها مطابق با نیاز مدیریت به صورت فایل اکسل
 • دریافت گزارش تردد پرسنل از درب ها طی تاریخ و ساعت
 • امکان صدور انواع گزارش های کنترل تردد و حضور و غیاب
 • امکان انتقال اطلاعات پرسنل (کارت، اثرانگشت، تشخیص چهره) بین دستگاه های کنترل تردد مختلف
 • امکان پاک کردن رکوردهای تردد ثبت شده
 • دارای قابلیت تنظیمات پیکربندی
 • امکان سفارشی سازی نرم افزار بر اساس نیازهای خاص مشتری و افزودن قابلیت های خاص مشتری و تولید نرم افزار اختصاصی
 • قابلیت افزودن سیستم مدیریت کارگزینی و امکان مدیریت کاربران میهمان
 • امکان مجتمع شدن با سیستم های بیومتریک
 • امکان خواندن اطلاعات پرسنل از دستگاه ها
 • تنظیم نمودن تاریخ و ساعت دستگاه از طریق نرم افزار
 • امکان جمع آوری بانک اطلاعات پرسنل در بانک اطلاعاتی SQLServer
 • و امکانات دیگر …