0

  نرم افزار فیش حقوقی

2343 بازدید
فیش حقوقی

در سال‌های گذشته برای انجام کارهایی نظیر ثبت و بررسی حقوق و دستمزد باید وقت بسیار زیادی از مدیریت مجموعه می‌گرفت. از طرف دیگر وجود خطای انسانی در محاسبات بر هیچ کس پوشیده نیست‌. امروزه با وجود نرم افزار فیش حقوقی می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین خطاها حقوق و دستمزد را حساب کرده و فیش حقوقی مربوطه را صادر کرد. در هر مجموعه و سازمانی با تعدادی از پرسنل، وجود چنین نرم افزاری به خوبی احساس می‌گردد. برای آشنایی بیشتر با اصطلاحات فیش حقوقی و معنا و مفهوم هر کدام در ادامه مطلب همراه ما باشید.

منظور از فیش حقوقی چیست

پیش از آنکه بخواهیم به بررسی اصطلاحات فیش حقوقی پردازیم، بهتر است بدانیم که ماهیت اصلی این نوع فیش‌ها چیست؟ به سندی که میزان مبلغ دریافتی کارمند، کارگر و یا کلیه افراد شاغل یک مجموعه را شامل می‌شود را فیش حقوقی می‌گویند. فیش‌های حقوقی با ورود شماره پرسنلی سندی به حساب آمده که تمام مبالغ دریافتی کارمندان به خوبی در آن ثبت می‌گردد. شرکت‌های خصوصی و کارخانه‌ها، موظف به صدور آن برای پرسنل خود هستند.

اطلاعات مندرج در فیش حقوقی

اصولاً در فیش حقوقی معتبری که به وسیله نرم افزار فیش حقوق صادر می‌گردد، اطلاعاتی درج می‌شود. این اطلاعات شامل نام شرکت، نام و نام خانوادگی کارمند یا کارگر، شماره ملی، شماره حساب و شماره بیمه می‌باشد. این اطلاعات اصولاً در هر فیش حقوقی باید درج گردد. علاوه بر اینکه اطلاعات اصلی درج می‌شود، اطلاعات دیگری نظیر حقوق و دستمزد، مزایا و کسورات هم به خوبی ذکر خواهد شد.

جهت آشنایی بیشتر با نرم افزار حقوق و دستمزد ویسمن روی همین متن کلیک کنید. 

شمای کلی از بخش فیش حقوقی نرم افزار ویسمن

 

مهمترین اصطلاحات فیش حقوقی در نرم افزار فیش حقوقی

تا اینجا با مهمترین اصطلاحات مندرج و ماهیت فیش حقوقی آشنا شدیم. حال قصد داریم شما را با معانی اصطلاحات مهم در این نوع فیش آشنا کنیم.

پرداختی خالص در فیش حقوقی

منظور از پرداختی خالص همان حقوق و دستمزدی است، که در نهایت بعد از کم کردن کسورات به حساب پرسنل و کارمندان واریز می‌گردد. برای محاسبه پرداخت خالصی باید کسورات را از جمع ناخالصی پرداختی در فیش کسر کنند. اگر قرار باشد حقوق دریافتی خود را به شخصی اعلام کنید، پرداختی خالص ثبت شده در فیش حقوقی ملاک است.

پرداختی ناخالص در فیش حقوقی

منظور از جمع ناخالص پرداختی در واقع همان مجموع تمام پرداختی‌های است، که به کارگر یا کارمند انجام شده است. برای به دست آوردن پرداختی ناخالص باید همه موارد دستمزد، حقوق و مزایا با هم جمع شوند. تمام این عملیات با نرم افزار فیش حقوقی انجام شده و صادر می‌گردد.

کمک هزینه عائله مندی

هزینه عائله مندی در دستگاه‌های دولتی به صورت یک بخشنامه هر ساله برای افراد شاغل متاهل در نظر گرفته می‌شود. هدف از این بخشنامه اختصاص دادن مبلغی به افراد شاغل متاهل است. در شرکت‌های خصوصی و کارخانه‌ها، تامین اجتماعی کمک هزینه عائله مندی را اعلام می‌کند.

کمک هزینه اولاد

به افراد شاغل خانم و آقایی که حداکثر دارای دو فرزند و یا بیشتر باشند، مبلغی به عنوان کمک هزینه اولاد پرداخت می‌گردد. به ازای هر فرزند یک مبلغ به عنوان کمک هزینه اولاد در نظر می‌گیرند. این رقم و عدد همانند کمک هزینه عائله مندی یک رقم ثابت می‌باشد.

افزایش سنواتی

مبلغی که بر اساس حقوق سال قبل از طریق نتایج ارزشیابی سالانه قابل محاسبه خواهد بود را افزایش سنواتی می‌گویند. هر چقدر یک کارمند تایم و زمان بیشتری به عنوان یک کارمند یا کارگر مشغول باشد، سنوات بیشتری به او تعلق می‌گیرد.

مزایای نرم افزار فیش حقوقی

در نرم افزارهای فیش حقوقی اصولاً یک سری ویژگی و مزایای خاصی گنجانده شده که در ادامه به صورت مختصر به آن اشاره می‌کنیم.

 • این نرم افزار به نحوی طراحی شده که قوانین جدید مربوط به کار در آن لحاظ می‌شود.
 • حفظ امنیت اطلاعات مربوط به افراد و حقوق آن‌ها توسط نرم افزارها
 • صدور هرگونه فیش حقوقی برای کارمندان به وسیله نرم افزار حقوق و دستمزد
 • کمک به یکپارچگی هر چه بیشتر مجموعه یا سازمان
 • برای کار با نرم افزارهای فیش حقوقی، نیازی به افراد متخصص در زمینه حسابداری نخواهد بود.
 • صدور هرگونه فیش حقوقی برای کارمندان با محاسبه دقیق

معانی فوق العاده‌ها در فیش حقوقی

فوق‌العاده‌های شغل موضوعات بسیار مهم هستند، که بسیاری از افراد با این اصطلاحات به خوبی آشنا می‌باشند. به همین دلیل در ادامه هر کدام از آنها را معرفی می‌کنیم.

فوق العاده شغل

این مبلغ اصولا با توجه به مدرک تحصیلی و نوع شغل فرد تعیین می‌شود. به عنوان نمونه افرادی که مدرک تحصیلی خیلی بالاتری دارند، یک درصد افزایش حقوق به آنها تعلق می‌گیرد.

فوق العاده محرومیت از تسهیلات زندگی

مبلغی که با توجه به حقوق و مبنای شغلی، همچنین با توجه به میزان محرومیت از تسهیلات زندگی در نظر گرفته می‌شود را فوق العاده محرومیت از تسهیلات زندگی می‌گویند. این فوق العاده با توجه به محل زندگی در مناطق و شهرستان‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

فوق العاده سختی شرایط کار

همانطور که از نام آن بر می‌آید، این مورد مبلغی است که با توجه به شرایط کارِ هر فرد و سخت بودن آن به او تعلق خواهد گرفت.

فوق العاده جذب مشاغل

به مبلغی که با توجه به درصد تعیین شده از طریق فرمول فوق العاده شغل به علاوه افزایش سنوات، بعلاوه حقوق مبنا تعیین می‌گردد، فوق العاده جذب مشاغل گفته می‌شود.

فوق العاده ویژه

مبلغی که از طریق فرمول ( فوق العاده جذب، فوق العاده شغل+ افزایش سنواتی+ حقوق مبنا) محاسبه شده و به افرادی که مشمول آن باشند، پرداخت می‌شود.

قابلیت‌های فیش حقوقی در نرم افزار حقوق و دستمزد ویسمن

نرم افزار حقوق و دستمزد ویسمن یکی از مهم‌ترین نرم افزارها در زمینه محاسبه حقوق و دستمزد بوده که دارای سرعت بسیار بالایی است. یکی دیگر از ویژگی‌های این نرم افزار صدور فیش‌های حقوقی است، که دارای یک سری ویژگی‌ها می باشد. در ادامه به صورت مختصر به این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

 1. قابلیت مشاهده فیش تکی و دسته‌ای پرسنل
 2. توانایی ویرایش و تغییر ظاهر فیش مطابق با درخواست هر مجموعه
 3. امکان استفاده از عکس پرسنلی افراد در فیش حقوقی
 4. درج مانده مرخصی هر فرد در فیش حقوقی
 5. مشاهده وضعیت وام در فیش حقوقی
 6. امکان و قابلیت بررسی و مشاهده فیش حقوق توسط خود کاربر
 7. توانایی ویرایش ظاهری فرم به وسیله خود کاربر
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://vismanit.com/?p=18072
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد   نرم افزار فیش حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.