0

سیستم نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان ویژه مدارس

2385 بازدید
نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین، کنترل رفت و آمد و وضعیت حضور و غیاب فرزندانشان در مدرسه می‌باشد. همچنین نظارت بر تردد دانش آموزان و کارکرد پرسنل یکی از اساسی‌ترین مسائل کادر اداری مدارس بوده و مدیر و معاونین را نیز درگیر خود نموده است.

مناسب‌ترین راهکار برای آسودگی خاطر اولیاء از وضعیت رفت و آمد دانش آموزان و همچنین سهولت کار معاونین مدارس در این خصوص استفاده از سیستم نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان در مدارس می‌باشد.

نرم افزار حضور و غیاب گامی در جهت هوشمندسازی مدارس

در سال‌های اخیر موضوع هوشمندسازی مدارس از مباحث درخور توجه مدیران مدارس شده است. به دلیل حجم انبوه دانش آموزان و پرسنل در هر مدرسه، حضور و غیاب دانش آموزان و کارکنان نیاز اساسی به مکانیزه شدن دارد. نرم افزار حضور و غیاب ویژه مدارس کمک شایانی به مکانیزه کردن و بهینه سازی مدارس می‌کند. امکاناتی که این نرم افزار در اختیار واحدهای آموزشی قرار می‌دهد به قدری کامل و جامع است که می‌توان از آن به عنوان راهی برای هوشمندسازی مدارس استفاده نمود.

نرم افزار حضور و غیاب ویژه مدارس چیست؟

نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

 

همه ما دفاتر حضور غیاب معلمان را در مدرسه به خاطر داریم، این که معلم با شروع هر کلاس دفتر خود را باز می‌کرد و مقابل نام هر یک از دانش آموزان علامت غیبت یا تأخیر می‌گذاشت که این روند زمان بر و همراه با خطا بود. استفاده از نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان موجب ساده کردن روند کار برای معلمان و حذف دفاتر کلاسی می‌شود. این نرم افزار به عنوان یک راهکار جدید جهت تشویق دانش آموزان به رفت و آمد منظم و حضور به موقع در مدارس، مورد توجه مدیران مدارس قرار گرفته است.

به طور کلی هدف از طراحی نرم افزار حضور غیاب مدرسه ارتقای سطح زیرساخت‌های ارتباطی بین والدین و معاونین مدارس و کنترل آسان‌تر و منظم‌تر آنان در خصوص رفت و آمد دانش آموزان می‌باشد. توسط این نرم افزار می‌توان به صورت کاملاً خودکار از ساعت تردد و حضور و غیاب دانش آموزان در مدرسه گزارش کاملی تهیه نمود و همچنین می‌توان این گزارشات را از طریق sms به والدین ارسال نمود.

ویژگی هایی که یک نرم افزار حضور و غیاب مدرسه باید داشته باشد

بدون شک مدارس و مراکز آموزشی برای کنترل تردد دانش آموزان و پرسنل خود به دنبال مناسب‌ترین سیستم نرم افزار حضور و غیاب می‌باشند، چرا که انتخاب نادرست این سیستم منجر به عدم رضایت مدیران و والدین می‌شود و همین مسئله بر روی ذهنیت مدیران مدارس و والدین دانش آموزان بر مقوله هوشمندسازی مدارس تأثیر منفی خواهد گذاشت.

یک نرم افزار حضور و غیاب مدرسه باید توانایی بالایی در امر کنترل دقیق تردد و ارسال پیامک اطلاع رسانی سریع به والدین برای حجم انبوهی از دانش آموزان را داشته باشد. سرعت این نرم افزار باید بالا باشد به نحوی که باعث ایجاد ترافیک نگردد، هنگی نرم افزاری نداشته باشد و جوابگوی تعداد بالای دانش آموزان باشد.

علاوه بر مسأله ورود و خروج دانش آموزان، تردد معلمان و حضور به موقع آن‌ها سر کلاس نیز بسیار حائز اهمیت است. نرم افزار حضور و غیاب مدرسه باید بتواند به صورت یکپارچه تردد پرسنل و دانش آموزان را ثبت کند و قابلیت تفکیک بین دانش آموزان و کارکنان مدرسه را به هنگام ورود و خروج داشته باشد.

سیستم پیام کوتاه تمامی امکانات لازم جهت اطلاع رسانی، نظرسنجی، مسابقه و غیره را از طریق پیام کوتاه ارائه می‌کند که با ترکیب شدن با سایر بخش‌ها به صورت یکپارچه انجام بسیاری از امور را تسهیل می‌نماید. یک نرم افزار حضور غیاب مدرسه باید قابلیت اتصال به سیستم پیام کوتاه را داشته باشد.

نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ویسمن

 

نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

 

نرم افزار حضور و غیاب ویسمن ویژه مدارس با قابلیت‌ها و ویژگی‌های بسیار می‌تواند بهترین امکانات را از هر لحاظ برای مدارس و مراکز آموزشی فراهم کند. به وسیله این نرم افزار ورود، خروج، غیبت و تأخیر هر دانش آموز پس از تشخیص هویت از طریق چهره یا اثر انگشت و یا کارت به صورت اتوماتیک در سیستم نرم افزاری ویسمن ثبت می‌شود تا معاونین مدرسه بتوانند به تمامی جزئیات تردد حضور و غیاب دانش آموزان دست یابند.

نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ویسمن مجهز به سامانه پیام کوتاه است و قادر به ارسال SMS ورود، خروج، تأخیر و غیبت دانش آموزان به صورت کاملاً خودکار و بدون نیاز به هیچ گونه نظارتی می‌باشد. حتی در حجم بالای کارت زنی و یا ثبت چهره یا اثر انگشت به محض قرار گرفتن دانش آموز مقابل دستگاه و تشخیص هویت وی، تمامی پیامک‌های ورود، خروج، تأخیر و یا غیبت دانش آموز در همان لحظه به صورت اتوماتیک به موبایل والدین ارسال می‌گردد و جزئیات زمان و تاریخ تردد و زمان و تاریخ ارسال SMS در سیستم نرم افزاری مدرسه جهت تهیه گزارشات بعدی ثبت می‌شود.

در صورت لزوم مسئولان مدارس می‌توانند گزارشات کامل تردد دانش آموزان به همراه ثبت زمان و تاریخ ارسال پیامک تردد را چاپ نمایند. مهم‌ترین مزیت قابلیت ارسال پیامک در نرم افزار ویسمن این است که در تمامی طول پروسه هیچ یک از معاونین درگیر سیستم نرم افزاری برای ارسال sms یا پیامک نخواهند شد.

سیستم حضور و غیاب مدرسه ویسمن می‌تواند به صورت یکپارچه تردد پرسنل و دانش آموزان را ثبت کند و قابلیت تفکیک بین دانش آموزان و پرسنل مدارس را به هنگام ورود و خروج دارد.

به طور کلی دسترسی به کاربردی‌ترین نیازهای مدرسه در یک محیط یکپارچه، سهولت استفاده کاربران، سرعت عملکرد و دقت بالا از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که به لحاظ طراحی فنی، نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ویسمن را نسبت به سایر نرم افزارهای ویژه مدارس برجسته نموده است.

چگونگی عملکرد نرم افزار حضور غیاب ویسمن ویژه مدارس

 

نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

 

نحوه عملکرد سیستم نرم افزار ویسمن ویژه مدارس به این صورت است که پس از تشخیص هویت دانش آموزان از طریق تعریف چهره، اثر انگشت و یا کارت بر روی دستگاه حضور و غیاب اطلاعات آنان در نرم افزار وارد می‌شود. سپس داده‌های تردد دانش آموزان به هنگام تردد و به صورت آنلاین بر بستر شبکه TCP/IP به نرم افزار منتقل می‌شود و در صورت اتصال کامپیوتر دارای نرم افزار به اینترنت، پیامک‌های مربوط به رویدادهایی نظیر لحظه ورود، غیبت، تأخیر در ورود و یا تعجیل در خروج برای والدین ارسال می‌گردد.

ویژگی های نرم افزار مدرسه ویسمن

نرم افزار حضور غیاب مدرسه ویسمن دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های فراوانی است. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این نرم افزار فراهم می‌آورد شامل موارد زیر می‌باشند:

سادگی کار با نرم افزار و سرعت بالای ثبت اطلاعات

هدف از طراحی نرم افزار مدرسه ویسمن، سرعت و سادگی انجام روند ثبت اطلاعات حضور و غیاب دانش آموزان است. یکی از ویژگی‌های اصلی این نرم افزار دسترسی آسان و سرعت بالای ثبت اطلاعات تردد می‌باشد.

مدیریت اطلاعات و گزارش گیری

در این نرم افزار به ازای هر دانش آموز جزئیات و سابقه اطلاعات حضور و غیاب او بر حسب انتخاب تاریخ برای معاونین و معلمان در دسترس می‌باشد. مدیریت مدرسه به این اطلاعات حضور و غیاب دسترسی دارد و هر موقع که بخواهد می‌تواند چاپ گزارشات از اطلاعات تأخیر و غیبت دانش آموزان را در اختیار والدین قرار دهد.

نظارت و اطلاع رسانی به والدین

نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

ثبت حضور و غیاب و اطلاع رسانی والدین از غیبت و تأخیر فرزندشان در همان لحظه یکی دیگر از ویژگی‌های مهم نرم افزار مدرسه ویسمن است. نظارت و کنترل رفت و آمد دانش آموزان، مخصوصاً دانش آموزان دبستانی و اطمینان از حضور آن‌ها در مدرسه موجب رفع نگرانی والدین آن‌ها می‌شود.

امکانات نرم افزار حضور و غیاب ویسمن ویژه مدارس

 • امکان تعریف سال تحصیلی
 • امکان تعریف کلاس های موجود در مدرسه یا مرکز آموزشی
 • قابلیت تعیین برنامه کلاسی
 • امکان تعریف شیفت های رفت و آمد دانش آموزان به تعداد نامحدود
 • امکان اختصاص برنامه کلاسی به هر کلاس
 • گروه بندی دانش آموزان در هر کلاس
 • گزارش تأخیر و غیبت ها بر اساس همه یا کلاس بندی
 • پنل ارسال SMS/پیامک رایگان
 • قابلیت اتصال به سامانه پیام کوتاه
 • امکان تعریف شیفت آزاد بر اساس تردد دانش آموز (اولین تردد به عنوان ورود و دومین به عنوان خروج اعمال می شود)
 • ثبت ورود و خروج دانش آموزان و پرسنل به همراه زمان دقیق
 • امکان تفکیک پذیری دانش آموزان و پرسنل مدارس در زمان ورود یا خروج
 • اطلاع رسانی آنلاین برای مدیران مدرسه و آموزشگاه ها از زمان حضور معلمان و اساتید
 • ارسال SMS/پیامک تأخیر، ورود، خروج، غیبت برای اولیای دانش آموزان
 • گزارش گیری جامع از ورود و خروج دانش آموزان در بستر وب برای اولیا
 • گزارش گیری جامع از تأخیر و غیبت ها
 • قابلیت نصب به صورت مجزا برای کارکنان مدرسه
 • امکان محاسبه کارکرد اساتید بر اساس ساعت آموزش در هر کلاس
 • اعلام ساعت ورود و خروج دانش آموزان و کادر مدرسه
 • گزارشات روزانه و ماهانه حضور غیاب دانش آموزان
 • حضور و غیاب با قابلیت های ثبت حضور، ثبت غیبت مجاز و ثبت غیبت غیر مجاز
 • ثبت غیبت خودکار در صورت عدم حضور در تاریخ مشخص به تشخیص کاربر استفاده کننده
 • تعریف محدوده زمانی حضور و غیاب و مشخص کردن حداکثر تاخیر از زمان شروع کلاس
 • امکان ثبت دستی تردد کلیه دانش آموزان (در صورت بروز مشکل در دستگاه های حضور غیاب یا شبکه داخلی)
 • امکان استفاده همزمان از چندین دستگاه حضور و غیاب
 • امکان استفاده از دستـگاه های مجزا برای معلمین و دانش آموزان
 • امکان ایجاد گزارش های متنوع از وضعیت غائبین یا تأخیری های هر کلاس
 • ذخیره اطلاعات دقیق حضور و غیاب برای هر یک از دانش آموزان (ورود با تأخیر، خروج با تعجیل و غیبت) و دریافت گزارش لحظه ای
 • تهیه گزارشات روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه از حضور و غیاب دانش آموزان و معلمان و کادر اداری
 • ذخیره اطلاعات مربوط به حضور و غیاب معلمان و سایر کارکنان مدارس
 • سازگار با انواع دستگاه های حضور و غیاب با برندهای گوناگون
 • امکان محاسبه ساعات کارکرد هر معلم
 • امکان تخصیص شیفت های کاری متفاوت به کادر اداری
 • دارای محیط کاربری ساده و قدرتمند
 • سادگی حضور و غیاب، مدیریت اطلاعات و گزارش حضور و اطلاع رسانی آنلاین به والدین

و بسیاری قابلیت های بی نظیر دیگر که در نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ویسمن خواهید یافت!

 

نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

مزایای نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ویسمن

با توجه به امکانات نرم افزار حضور و غیاب مدارس به راحتی می‌توان به اهمیت اجرای این برنامه کاربردی پی برد. مهم‌ترین مزایایی که این نرم افزار فراهم می‌آورد شامل موارد زیر می‌باشند:

نرم افزار حضور غیاب ویسمن این امکان را برای مدیران مدارس فراهم می‌کند که در هر زمان با دسترسی به اطلاعات تردد از حضور پرسنل، دانش‌آموزان و چگونگی رفت و آمد ایشان مطلع شوند.

مکانیزه کردن کنترل رفت و آمد دانش آموزان و راه اندازی سیستم تشخیص چهره، یا اثر انگشت و یا کارت زنی باعث ایجاد انگیزه و افزایش جذابیت برای دانش آموزان می‌شود و کم کم دانش آموزان عادت می کنند به موقع در مدارس حضور یابند. همچنین بار بزرگی از دوش معاونین مدارس برداشته می‌شود.

این سیستم کاربردی با توجه به دارا بودن قابلیت اتصال به سامانه پيام کوتاه، اولیا را از وضعیت حضور و غیاب فرزندانشان مطلع می‌کند و با رفع نگرانی ایشان رضایتمندی و آسودگی خاطر را برای والدین دانش آموزان به ارمغان می‌آورد.

در اختیار داشتن سیستم حضور و غیاب نیاز به نیروهای اداری مدرسه را کاهش می‌دهد به این صورت که تمامی کارهایی که در گذشته با تعداد نیروی بالا و با سرعت کم و زحمت فراوان انجام می‌شد، هم‌ اکنون توسط این نرم ‌افزار در کمترین زمان و با چند کلیک امکان ‌پذیر است.

به طور کلی استفاده از سیستم حضور و غیاب موجب سهولت کار مدیران و معاونین و معلمین می‌شود. البته مزایای استفاده از نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ویسمن تنها منحصر به مدیران و معاونین نبوده و والدین نیز از این مزایا بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر دو گروه یاد شده، معلمین و کادر اداری نیز قادر خواهند بود با استفاده از این نرم افزار هوشمند، تردد و ساعات کارکرد خود را به اطلاع مدیران برسانند.

سایر مزایای نرم افزار مدرسه ویسمن

 • صرفه جویی در زمان به دلیل عدم استفاده از حضور غیاب سنتی (دستی)
 • صرفه جویی در استفاده از کاغذ
 • کاهش فشار و استرس مدیران مدارس
 • کاهش بی نظمی و خطاهای انسانی موجود در فرایند حضور و غیاب دستی
 • ایجاد انگیزه برای حضور به موقع دانش آموزان با دستگاه‌های حضور و غیاب الکترونیکی
 • رفع نگرانی والدین از وضعیت حضور فرزندانشان از طریق ارسال اتوماتیک و آنی پیامک ورود و خروج
 • درگیری کمتر نیروی انسانی و کاهش تعداد نفرات کادر اداری مدارس
 • راه اندازی روزانه سیستم فقط با کلیک یک دکمه
 • بدون نیاز به نظارت یا دانش و مهارت فنی
 • بهبود روابط بین مسئولین مدارس و والدین دانش آموزان و ایجاد حس امنیت و اعتماد
 • کاربری آسان، هوشمند، مقرون به صرفه و قابل اطمینان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ویسمن با ما در ارتباط باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://vismanit.com/?p=2539
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد سیستم نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان ویژه مدارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.