در هر سازمانی نیروی انسانی نقش مهمی را بر عهده دارد و عملاً هیچ کسب و کاری بدون وجود نیروی انسانی پا برجا نخواهد ماند. تکنولوژی هر چقدر هم که پیشرفت کند، باز هم وجود نیروی انسانی لازم می ‌باشد. بنابراین محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان از موضوعات مهم در هر سیستم مالی و کاری است، اما این محاسبات به طور معمول پر هزینه و زمان بر می باشد و اینجاست که استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد اهمیت پیدا می کند.

در این راهنما تلاش کرده ایم در مورد تفاوت راهکارهای حقوق و دستمزد، ویژگی ها، مزایا و چالش های آن ها توضیح دهیم.

اهمیت سیستم حقوق و دستمزد

محاسبه و تعيين ميزان حقوق و دستمزدی كه سازمان بايد به كاركنان خود بپردازد يكی از مهم ترين جنبه های مديريت انسانی است. هزینه حقوق و دستمزد بخش قابل‌ ملاحظه‌ ای از هزینه‌ های یک سازمان را به خود اختصاص می ‌دهد و واضح است که مدیریت سازمان ها نیاز به کنترل دقیق و منظمی در این زمینه ‌دارند. از طرفی کارکنان یک سازمان توقع دارند حقوق و دستمزد و مزایای خود را به شکل منظم و کامل دریافت نمایند.

همچنین باید توجه داشت که محاسبات تعیین حقوق و مزایا پر حجم و گسترده است و قوانین مالیاتی کشوری، سازمان ها و کسب و کارها را ملزم کرده اند تا اطلاعاتی از حقوق و دستمزد و مزایای مربوطه را هر ماه به دستگاه ‌های ذیربط مانند دارایی برای وصول مالیات حقوق و سازمان تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات بیمه ارسال کنند. در نتیجه موارد فوق ایجاد یک سیستم منظم و دقیق را برای حقوق و دستمزد ضروری کرده است.

یکی از عوامل اهمیت سیستم حقوق و دستمزد این است که محاسبه و پرداخت درست و به ‌موقع حقوق کارکنان موجب رابطه مطلوب بین کارکنان و کارفرما می شود.

یکی دیگر از عوامل اهمیت سیستم حقوق و دستمزد، برقراری رابطه مناسب بین مدیریت کسب و کارها و مقامات قانونی از قبیل ادارات کار و بیمه و دارایی با ارائه مدارک و گزارشات سیستم حقوق و دستمزد است که می ‌بایست به‌ درستی تهیه و به آسانی قابل ‌فهم باشند.

بنابراين سيستم حقوق و دستمزدی كه به دقت طراحی شده و اجرای آن بر اساس سياست ها و خط مشی های صحيح باشد، در سلامت اقتصادی سازمان و همچنين بكارگيری مؤثر نيروهای موجود در سازمان نقش مهمی خواهد داشت.

مفهوم کلی حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد مفهومی بالاتر از پرداخت حقوق به کارکنان است. در مقوله حقوق و دستمزد، مالیات بر درآمد، مالیات حقوق و دستمزد، بیمه، کسورات مربوط به یک سری مزایای خاص و غیره وجود دارد.

هزینه حقوق و دستمزد متشکل از جمع مبالغ پرداختی به کارکنان سازمان به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه می باشد. علاوه بر حقوق پایه که بر مبنای ساعات یا روزهای کارکرد کارمندان محاسبه می گردد، هزینه حقوق و دستمزد شامل موارد دیگری از قبیل اضافه کاری، نوبت کاری، شب کاری، حق مأموریت، حق ایاب و ذهاب، حق مسکن و خواروبار، حق اولاد و عائله مندی، عیدی و پاداش، بازخرید مرخصی و مزایای غیر نقدی همچون اتومبیل و غیره به کارکنان نیز می باشد. علاوه بر موارد فوق به هزینه حقوق و دستمزد باید هزینه های تأمین اجتماعی سهم کارفرما، بیمه بیکاری و غیره نیز اضافه گردد. بنابراین هزینه حقوق و دستمزد شامل برخی یا همه موارد بالا می باشد.

اهمیت استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد

یک باور غلط وجود دارد که محاسبه حقوق و دستمزد امری ساده است و با یک فایل اکسل نیز می ‌توان آن را انجام داد ولی با توجه به پیچیدگی ‌های محاسبات می ‌تواند برای سازمان ها دردسرآفرین شود.

همان طور که اشاره شد یکی از مهم ‌ترین و در عین حال زمان برترین کارها در هر سازمانی، محاسبه‌ دقیق حقوق کارکنان می ‌باشد. چنان چه تمامی حقوق و مزایای مربوط به پرسنل، توسط یک نرم افزار دقیق و حرفه ای و با یک رویه مشخص و منظم محاسبه و پرداخت شود، می ‌توان به راحتی از آن‌ ها گزارش تهیه کرده و در صورت نیاز از آن ‌ها استفاده کرد. به طور مثال برای ارائه گزارشات مربوطه به اداره بیمه یا سازمان دارایی، می ‌توان از آن ‌ها کمک گرفت. این نظم و دقت در امور مالی مربوط به دستمزد و حقوق کارکنان، می‌ تواند رضایت خاطر هرچه بیشتر آن ‌ها را با خود به همراه داشته باشد.

به همین دلیل اگر یک سازمان بخواهد حقوق کارکنان را به‌ صورت منظم و با حفظ تمامی دستورالعمل ‌های داخلی و قوانین حاکمیتی پرداخت نماید استفاده از نرم ‌افزار حقوق و دستمزد مناسب پیشنهاد می‌ گردد.

امروزه نیاز به نرم افزار حقوق و دستمزد در اکثر سازمان‌ ها و شرکت ها به دلیل پیچیده بودن محاسبات مختلف و همچنین تنوع محاسبات از جدی ترین موضوعات می‌ باشد. اهمیت این موضوع وقتی بیشتر می‌ شود که این نرم افزار به عنوان ابزار سنجش عملکرد نیروی انسانی و مبنای محاسباتی سیستم تشویقات و تنبیهات به کار گرفته می ‌شود.

از موارد قابل توجه وجود قوانین و مقررات و آیین نامه هایی است که بر روی خروجی نرم افزار حقوق و دستمزد تأثیرگذار می باشد. محاسبات سریع و دقیق منطبق با الزامات قانونی جذابیت استفاده از نرم‌ افزار حقوق و دستمزد را بیشتر می نماید تا حدی که حتی شرکت ‌های کوچک با کارکنان معدود تلاش می کنند نرم ‌افزارهای حقوق و دستمزد را جایگزین محاسبات دستی نمایند.

نرم افزار حقوق و دستمزد در مقابل نرم افزار حسابداری

به طور کلی نرم افزار حقوق و دستمزد و نرم افزار حسابداری با هم در ارتباط هستند و همپوشانی دارند. برخی از مدیران کسب و کارها ترجیح می دهند که حقوق و دستمزد کارکنان خود را از طریق همان نرم افزار حسابداری که از قبل تهیه کرده اند مدیریت کنند، اما بهتر است برای این کار از یک نرم افزار حقوق و دستمزد استفاده کنند یا حتی ماژول حقوق و دستمزد را تهیه کنند و به نرم افزار حسابداری خود اضافه کنند. چرا که برخی از نرم افزارهای حسابداری بخش مدیریت حقوق و دستمزد را ندارند. مزیت نرم افزار حقوق و دستمزد نسبت به نرم افزار حسابداری این است که امکان ردیابی و ثبت زمان حضور کارکنان در نرم افزارهای حقوق و دستمزد وجود دارد ولی در نرم افزار حسابداری این امکان وجود ندارد.

برون سپاری محاسبات حقوق و دستمزد

در هر سازمانی مسئولیت سیستم حقوق و دستمزد با واحد مالی آن سازمان است، ولی چون این سیستم پیچیدگی هایی دارد، گاهأ بعضی از کسب و کارها تمایل دارند که مدیریت امور مالی خود را به شرکت های حسابداری بسپارند تا احتمال خطا در محاسبات از بین برود. یکی از دلایل این امر این است که کسب و کار بیش از اندازه کوچک است و هیچ شخص خاصی برای مدیریت این مسئولیت اختصاص داده نشده است.

اما باید به این امر توجه داشته باشید که برون سپاری امور حقوق و دستمزد مشکلات خاص خودش را دارد؛ ممکن است هزینه ای که برای برون سپاری حقوق و دستمزد صرف می شود بیشتر از هزینه خرید یک نرم افزار حقوق و دستمزد شود. همچنین احتمال اشتباه در پرداختی های کارکنان وجود دارد و مورد دیگر این که صاحب کسب و کار نمی تواند از امنیت کامل اطلاعات مالی خود اطمینان داشته باشد.

با توجه به مشکلات ذکر شده برخی از کسب و کارها ترجیح می دهند که مدیریت حقوق و دستمزد را با نرم افزار مخصوص خودشان انجام دهند.

 

اهمیت نرم افزار حقوق و دستمزد

ویژگی های یک نرم افزار حقوق و دستمزد کامل

نرم ‌افزار حقوق و دستمزد در نگاه اول دارای ویژگی محاسباتی است، ولی به دلیل پیچیدگی ‌های قوانین و مقررات مالیاتی می ‌بایست دارای ویژگی ‌های دیگری نیز باشند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

یک سیستم حقوق و دستمزد باید به شکلی طراحی شود که اطلاعات لازم را به سرعت و به‌ موقع جمع ‌آوری و مبلغ صحیح قابل پرداخت به هر یک از کارکنان و دستگاه مربوطه را محاسبه کند و در ضمن راه ‌های کنترلی مناسبی برای جلوگیری از پرداخت وجوه به شکل غیر قانونی به افراد سوء استفاده کننده را داشته باشد.

در نرم‌ افزار حقوق و دستمزد باید امکان تعریف پارامتریک انواع وضعیت های استخدام، انواع بیمه ها و انواع اضافات و کسورات، تعریف فرمول‌ های متنوع محاسباتی وجود داشته باشد تا امکان دریافت فیش، لیست و گزارشات دقیق فراهم گردد.

از آنجا که در برخی از شرکت ها و سازمان ها افزایش بعضی از آیتم های احکام کاری که ارتباط مستقیم با محاسبات حقوق و دستمزد دارد با تأخیر اعلام می ‌گردد، نرم ‌افزار حقوق و دستمزد باید توانایی محاسبه معوقات را داشته باشد و به سهولت بتواند پردازش ‌های لازم را برای ارائه خروجی صحیح انجام دهد.

طبق قوانین تأمین اجتماعی کارفرمایان موظفند هر ماه اسامی کارکنان و میزان حقوق و دستمزد مشمول بیمه آن ها طی لیستی به ادارات تأمین اجتماعی ارائه و حق بیمه سهم کارمند و کارفرما به حساب مربوطه واریز گردد که باید در نرم‌ افزار حقوق و دستمزد این امکان وجود داشته باشد و لیست مذکور با آیتم های مورد نیاز سازمان تأمین اجتماعی تهیه و اطلاعات آن به صورت فایل مورد تأیید ارسال گردد.

ثبت سند حسابداری از جمله مشکلات حسابداری حقوق و دستمزد یا حسابداری مالی می باشد. صدور سند به صورت غیر مکانیزه بسیار زمان بر و همراه با خطا می باشد. در این راستا نرم ‌افزار حقوق و دستمزد باید با طراحی درست امکان تهیه یک الگوی سند برای ثبت ماهانه سند حقوق به صورت مکانیزه را فراهم کند تا در کوتاه ترین زمان و با صحت بالایی ثبت سند در سطوح متفاوت تفصیلی انجام گردد.

پارامترهای مؤثر بر حقوق از عوامل متعددی مثل قوانین کشوری و سیاست‌ های داخلی سازمان تأثیر می ‌گیرند. در واقع علاوه بر اعمال قوانین حاکمیتی، هر سازمان بنا بر دستورالعمل ‌ها و آیین ‌نامه ‌های داخلی علاقه ‌مند به اعمال سیاست ‌های نظارتی خود نیز می باشد و به همین دلیل محاسبات از تنوع و پیچیدگی ‌های زیادی برخوردارند و انجام و اعمال تغییرات در پارامترهای حقوق اجتناب ‌ناپذیر است. نرم افزار حقوق و دستمزد باید علاوه بر پیش ‌بینی محاسبات قانونی، امکان تعریف و به ‌کارگیری محاسبات خاص سازمان به شکل منعطف را داشته باشد.

یک سیستم حقوق و دستمزد باید بتواند گزارشات درون سازمانی بنا به نیاز به افراد داخل سازمان و گزارشات برون سازمانی برای ادارات دولتی ارائه نماید. گزارشات درون سازمانی برای قابل مشاهده بودن هزینه های حقوق و دستمزد برای مدیران، میزان کارکرد هر پرسنل، بهره وری بخش های مختلف یک شرکت، مزایای کارمندان، پاداش هایی که در نظر گرفته می شود و … می باشد. گزارشات برون سازمانی هم برای ارائه لیست حقوق و دستمزد کارکنان به وزارت دارایی به جهت شفافیت سازی اطلاعات مالی و تعیین مالیات، گزارش لیست بیمه برای سازمان تأمین اجتماعی به جهت بهره مندی کارکنان از بیمه اجباری تأمین اجتماعی و همچنین پیگیری شکایات کارگران پیرامون حقوق و دستمزد در سازمان تأمین اجتماعی انجام می شود.

به همین دلایل باید در نظر داشت که ثبت دستی حقوق و دستمزد ریسک مخصوص خود را دارد و امکان ثبت اشتباه و خطا در سیستم دستی وجود دارد و حتی ممکن است باعث مشکلات قانونی شود.

رایج ترین امکانات نرم افزارهای حقوق و دستمزد

اغلب نرم افزارهای حقوق و دستمزد قابلیت های پایه از جمله محاسبات پرداختنی حقوق و دستمزد، محاسبات کسورات مالیات و بیمه و … را دارند. مواردی که در ذیل به آن ها اشاره می شود جزء رایج ترین امکانات یک نرم افزار حقوق و دستمزد به حساب می آید:

* محاسبه خالص حقوق و دستمزد کارکنان

تمامی نرم افزارهای حقوق و دستمزد به طور خودکار هزینه خالص پرداختنی حقوق کارکنان را بر اساس اطلاعات ساعات کارکرد آن ها که از روی دستگاه حضور و غیاب و یا دفتر ورود و خروج دستی جمع آوری شده است محاسبه می کنند. همچنین محاسبات مربوط به کسورات مالیات و بیمه و پاداش و مواردی از این قبیل را نیز انجام می دهند.

* مدیریت زمان و حضور کارکنان

در نرم افزار حقوق و دستمزد قابلیت مدیریت زمان و حضور کارکنان وجود دارد. توسط این قابلیت زمان ورود و خروج پرسنل ثبت می شود و مدت زمان حضور کارکنان، مرخصی های گرفته شده، غیبت های آنان و مواردی از این قبیل ثبت و محاسبه می شود.

* مدیریت مالیات

در نرم افزار حقوق و دستمزد امکان مدیریت مالیات به این صورت است که به شکل خودکار به ازای هر کارمند مالیات محاسبه می شود و به طور خودکار هرگونه تغییرات قوانین مالیاتی مربوط به حقوق و دستمزد به روز رسانی و این تغییرات هشدار داده می شود.

* آماده سازی فرم های مالیاتی

طبق قانون صاحبان کسب و کار موظفند در پایان هر سال یا هر فصل (بسته به نوع کسب و کار) گزارش عملکرد کسب و کار خود را به سازمان های ذیربط ارائه دهند. به وسیله این قابلیت نرم افزار حقوق و دستمزد صاحبان کسب و کار می توانند فرم های مالیاتی خود را در قالب فایل های استاندارد به سازمان های ذیربط ارسال نمایند.

* گزارش دهی

نرم افزار حقوق و دستمزد دارای قابلیت تهیه گزارشات حقوق و دستمزد خالص پرداختنی، گزارش مالیات، تجزیه و تحلیل جبران خسارت، تجزیه و تحلیل کسورات و مواردی از این قبیل می باشند.

* مدیریت مزایا

در نرم افزار حقوق و دستمزد امکان مدیریت مزایا برای صاحبان کسب و کار وجود دارد. مدیران و کارفرمایان می توانند مزایای ارائه شده در بخش هایی همچون بیمه، بازنشستگی، تعطیلات، بیماری و مواردی از این قبیل را دریافت و مشاهده نمایند. البته این قابلیت بسته به نرم افزار حقوق و دستمزد می تواند یک ویژگی داخلی و یا یک ماژول جداگانه از نرم افزار باشد.

* قابلیت ادغام با نرم افزارهای حسابداری

می توان گفت تقریبأ تمامی نرم افزارهای حقوق و دستمزد امکان ادغام و ارتباط با انواع نرم افزارهای حسابداری و یا دیگر نرم افزارهای منابع انسانی را دارند.

 

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد

استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد مزیت های بسیاری را در پی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

پرداخت دقیق حقوق و دستمزد بر اساس ساعت کاری

بسیاری از کارکنان بر مبنای ساعت کاری دستمزد دریافت می ‌کنند و بر اساس زمانی که صرف کار می ‌کنند کارفرما به آن ها دستمزد پرداخت می ‌کند. بنابراین بسیار مهم است که کارفرما بتواند ساعت کاری پرسنل را دقیق حساب کند. فرض کنید سازمانی ده‌ ها نیروی کاری دارد و بخواهد ورود و خروج منظم افراد را ثبت کند. در این صورت احتمال خطا و اشتباه در محسابات بسیار بالا می رود. انتخاب هوشمندانه، استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزدی است که پس از ثبت ورود و خروج پرسنل توسط دستگاه های ساعت زن بتواند اطلاعات تردد کارکنان را دریافت کند و به طور اتوماتیک محاسبات مربوطه را انجام دهد.

محاسبه دقیق حقوق و دستمزد به ازای هر نفر

نرم افزار حقوق و دستمزد بر اساس اطلاعاتی که برای هر کارمندی وارد شده است (به طور مثال سابقه کاری، بیمه و غیره) حقوق هر شخص را به طور کامل محاسبه می کند. همچنین عواملی چون اضافه کاری، حق شیفت، حق مسئولیت و غیره را نیز محاسبه می ‌کند و فیش حقوقی منحصر به فرد برای هر یک از کارکنان صادر می‌ کند.

بنابراین صاحبان کسب و کار با استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد، دیگر نگرانی در مورد اشتباهات پرداختنی های پرسنل خود ندارند.

صرفه جویی در زمان نسبت به روش محاسبه حقوق سنتی

انجام محاسبات مربوط به حقوق و دستمزد به صورت دستی بسیار زمان بر است، اما در صورت استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد فقط کافیست ساعات کارکرد کارکنان را به درستی وارد نمایید تا نرم افزار تمامی محسابات را برای شما در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

محاسبه کسورات حقوق و دستمزد

شاید یکی از سخت ‌ترین و وقت گیرترین بخش ‌های محاسبه حقوق و دستمزد، محاسبات مربوط به کسورات حقوق است. از طرفی هم متقاعد کردن پرسنل بابت کسری ‌ها کار آسانی نیست و نیازمند سیستمی نظام ‌مند است تا بتواند به طور دقیق محاسبات را انجام دهد. کارفرما باید مبالغ مورد نظر مالیاتی، بیمه، وام صندوق و غیره را قبل از پرداخت به کارمندان کسر کند. چنین محاسباتی بسیار می ‌تواند زمان بر باشد.

اعمال تمامی قوانین و مقررات مالیاتی حاکم بر کشور

در کشور قوانین و مقررات بسیاری برای کسب و کارها وجود دارد که فقط حسابدارها و کارشناسان دارایی با آن ها آشنایی دارند. به وسیله نرم افزار حقوق و دستمزد بابت قوانین و مقررات مالیاتی خیالتان راحت خواهد شد، چرا که کارشناسان نرم‌ افزار هر منطقی که نیاز باشد را در نرم افزار حقوق و دستمزد ایجاد می‌ کنند تا محاسبات به شکل کاملأ دقیق صورت گیرد. همچنین اطلاع از آخرین قوانین مالیاتی مربوط به حقوق و دستمزد به خصوص تغییر مالیات فصلی و یا سالیانه بسیار وقت گیر است. با استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد مدیران و کارفرمایان می توانند به راحتی از آخرین اخبار اطلاع پیدا کنند و نرم افزار به صورت خودکار تغییرات صورت گرفته را اعمال می کند.

ایجاد حس رضایت مندی در کارکنان

مطابقت نرم افزار حقوق و دستمزد با قوانین و مقررات مالیاتی یک کشور می ‌تواند عاملی در حس رضایت مندی کارکنان باشد. هنگامی که کارکنان از بابت پرداخت منصفانه و طبق قوانین کشور اطمینان حاصل کنند، به سیستم حسابداری و عدالتی که بر شرکت حاکم است اعتماد می ‌کنند و با خیالی آسوده ‌تر از گذشته به فعالیت خود ادامه می دهند.

عدم اطمینان از امنیت کامل اطلاعات مالی هنگام برون سپاری امور حقوق و دستمزد

زمانی که مدیر یا کارفرمایی اقدام به برون سپاری امور حقوق و دستمزد کسب و کار خود به شرکت های حسابداری و حسابرسی می کند، برای او همیشه این نگرانی وجود دارد که امنیت اطلاعات مالی سازمانش در معرض خطر قرار بگیرد.

بایگانی صحیح اسناد مرتبط با پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان

هر سازمان و یا شرکتی از حداقل ده‌ ها پرسنل تشکیل شده است که هر یک از آنان حقوق و مزایای خود را ماهیانه دریافت می‌ کنند. به همین منظور به یک سیستم دقیق مانند نرم افزار حقوق و دستمزد نیاز است تا پس از محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان بتواند تمامی اطلاعات را به صورت کامل بایگانی کند. این اطلاعات برای اداره مالیات بسیار مهم می ‌باشد. نگهداری این اطلاعات به شکل دستی و سنتی ریسک زیادی از جمله افزایش حجم زیادی از برگه ‌ها در بایگانی، گم شدن برگه ‌ها، افزایش نامه بازی ‌های اداری و … را در بر دارد که قطعاً برای هیچ شرکتی خوشایند نیست.

یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب این قابلیت را به شما می ‌دهد تا بتوانید اطلاعات را علاوه بر ثبت آسان، به راحتی در سیستم بایگانی کنید و ترسی بابت مفقود شدن اطلاعات نداشته باشید.

یکپارچگی مدیریت با نرم افزار حقوق و دستمزد

به طور کلی نرم افزار حقوق و دستمزد می ‌تواند با محاسبه دقیق و کامل حقوق کارکنان، موجب یکپارچگی مدیریت شما شده و سطح سازمان شما را همواره بالا نگه دارد، به این صورت که با این نرم افزار پس از پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان در صورت اعتراض هر یک از افراد، با ارائه جزئیات ثبت شده در برنامه می‌توان کارکنان را قانع کرد.

صدور هر گونه فیش حقوقی بوسیله نرم افزار حقوق و دستمزد

هر سازمانی با توجه به قوانین و مقررات کاری خود، تعدای از جزئیات را در فیش ‌های حقوقی کارمندان خود ذکر می کند. نرم افزار حقوق و دستمزد این امکان را در اختیار مدیران قرار می ‌دهد تا با سلیقه خود هر گونه تغییراتی که لازم می دانند را در فیش‌ های حقوقی اعمال کنند. این قابلیت از نرم افزار حقوق و دستمزد با انعطافی که ایجاد می کند، کار کردن با آن را آسان‌ تر خواهد نمود.

انواع نرم افزار حقوق و دستمزد

انواع مختلفی از نرم افزارهای حقوق و دستمزد در بازار وجود دارد، اما نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب نرم افزاری است که با اندازه کسب و کار همخوانی داشته باشد. بعضی از شرکت ها یک نرم افزار حقوق و دستمزد واحدی را با قابلیت های یکسان به همه کسب و کارها ارائه می دهند، اما در مقابل برخی دیگر از شرکت ها نرم افزارهای حقوق و دستمزد مقیاس پذیر عرضه می کنند. نرم افزار مقیاس پذیر یعنی نرم افزاری که با اندازه کسب و کار مطابقت داشته باشد و برای هر کسب و کاری نرم افزار حقوق و دستمزد مخصوص به خودش را ارائه دهد و با توجه به روند پیشرفت کسب و کار قابلیت های نرم افزار حقوق و دستمزد را به نسبت آن گسترش دهد.

 

انواع نرم افزار حقوق و دستمزد

سخن پایانی

هم اکنون وقت آن رسیده که برای انجام محاسبات مربوط به کارهای حقوق و دستمزد از نرم افزار حقوق و دستمزد استفاده کنید. با کمک گرفتن از این نرم افزار می ‌توانید علاوه بر صرفه ‌جویی در زمینه وقت، در مصرف کاغذ و هزینه‌ های مرتبط نیز بکاهید. از آنجایی که خطاهای انسانی در کارها به دور از انتظار نیست، اگر از نرم افزار حقوق و دستمزد استفاده کنید، این خطاها را تا حد بسیار زیادی می ‌توانید کاهش دهید.

شما با استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد می ‌توانید در نیروی کار انسانی نیز صرفه جویی کنید، بدین معنی که به جای انتخاب افراد برای انجام یک کار محاسباتی زمان بر و خسته ‌کننده، می ‌توان از استعداد و توانایی آن ‌ها در بخش‌ هایی که شایسته آن هستند، استفاده نموده و راندمان کاری شرکت یا سازمان خود را به آسانی افزایش دهید.