آیا پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت کارگران تعطیل رسمی هستند؟

هر ساله با ورود به ماه اردیبهشت، انبوهی از سوالات در مورد قانون اداره کار برای روز کارگر (۱۱ اردیبهشت) و تعطیلی این روز مطرح می شود. به عنوان مثال یکی از سوالاتی که بسیار مطرح است این است که آیا روز ۱۱ اردیبهشت روز کارگر، برای کارگران تعطیل اجباری است یا اختیاری؟ و یا این که اگر کارگران در این روز به جای استفاده از تعطیلی خود، مشغول به کار شوند آیا مستحق دریافت فوق العاده اضافه کاری می شوند یا خیر؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت، بر اساس ماده ۶۳ قانون کار علاوه بر تعطیلات رسمی کشور مانند اعیاد و ایام سوگواری، روز ۱۱ اردیبهشت نیز برای تمامی کارگران و کارکنان مشمول قانون کار تعطیل رسمی محسوب می شود.

در قانون کار دقیقاً روز یازدهم اردیبهشت، به عنوان روز کارگر تعیین شده است.

نکته مهمی که باید اینجا به آن اشاره کنیم این است که بعضا تصور می شود، کسانی که کار غیر یدی انجام می دهند (برای مثال مهندسین شرکت های خصوصی) کارگر نیستند، این تصور اشتباه است. در قوانین کشور ما هر شخصی که در برابر دریافت مزد، به درخواست کارفرما کار می کند کارگر شناخته می شود، مگر این که تابع قوانین استخدامی خاص دیگری مانند کارکنان دولت یا کارکنان نیروی انتظامی یا … باشد.

پس این که بعضا سوال شده، مگر می شود یک مهندس یا یک پزشک یا هر فردی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس است کارگر باشد، در پاسخ باید گفت؛ بله کارگر بودن هیچ ارتباطی به مدارک تحصیلی و یا رده های شغلی ندارد. حتی مدیرعامل یک شرکت خصوصی هم طبق قانون کار، کارگر محسوب می شود.

علی خدایی نماینده کارگران در شورایعالی کار در ارتباط با این که در برخی از تقویم‌ های سال جاری، ۱۲ اردیبهشت (روز جمعه) روز کارگر در نظر گرفته شده می‌ گوید: این که در برخی تقویم ‌ها ۱۲ اردیبهشت روز کارگر تعیین شده به علت مصادف بودن با اول ماه می‌ روز جهانی کارگر است، اما در کشور ما ملاک عمل برای کارگران و کارفرمایان باید دقیقا روز ۱۱ اردیبهشت باشد که امسال این روز پنج شنبه خواهد بود.

طبق موارد ذکر شده هر کسی که بنا به درخواست کارفرما در برابر دریافت مزد و حقوق کار می کند و تابع قانون کار است به او کارگر گفته می شود و پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت برای ایشان تعطیل رسمی است.

با توجه به این که روز ۱۱ اردیبهشت جزء تعطیلات رسمی کارگران محسوب می شود، چنانچه کارکنان در این روز با درخواست خودشان مشغول به کار شوند و نیرو یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار دهند، کار و وقت آن ها از لحظه شروع جزء اضافه کاری محسوب خواهد شد و مستحق دریافت فوق العاده اضافه کاری می شوند که نرخ آن ۴۰ درصد از نرخ هر ساعت کار عادی بیشتر است.

اما اگر کارفرمایی کارگران را مجبور کند که در روز ۱۱ اردیبهشت سر کار حاضر شوند، مرتکب تخلف شده است. چرا که این روز بر اساس قانون، برای کارگران تعطیل رسمی است و می ‌توانند از حق تعطیلی خود برخوردار شوند.

بنابراین روز پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت تمامی کارگران و کارکنان مشمول قانون کار تعطیل رسمی هستند.