0

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: در صورتی که مودیان مالیاتی به ‌تکالیف خود توجه کنند، ۹۷ درصد پرونده‌ها پذیرفته می‌شود

546 بازدید
111

به نقل از خبرگزاری ایسنا:

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:

در صورتی که مودیان مالیاتی به ‌تکالیف خود توجه کنند، ۹۷ درصد پرونده‌ها پذیرفته می‌شود

111

ایسنا/کرمان رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در صورتی که مودیان مالیاتی به ‌تکالیف خود در نظام ارزش افزوده توجه کنند، ۹۷ درصد پرونده‌ها بدون رسیدگی پذیرفته می‌شود.

سیدمحمدهادی سبحانیان ظهر امروز هفتم بهمن‌ماه در نشست بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی اصناف و بازاریان کرمان اظهار کرد: این نشست‌ها، ذهنیت مشترک بین سازمان امور مالیاتی به عنوان مجری قوانین و اصناف و مشاغل به عنوان شرکای راهبردی ما ایجاد می‌کند و اگر توقفی در امر تولید و فعالیت اصناف و مشاغل ایجاد شود، ما هم متضرر می‌شویم بنابراین اقدامات ما باید به گونه‌ای رقم بخورد که مالیات‌ ستانی را تسریع کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید معافیت‌های مالیاتی را ساماندهی کنیم تا سیاست‌گذاری برای افزایش تولید با ابزار مالیات داشته باشیم، افزود: معتقدیم لایحه ارسالی دولت به مجلس در راستای انتظام‌بخشی و عدالت‌بخشی مالیات تدوین شده است.

با استفاده از نرم افزار سامانه مودیان، تجربه‌ی یکپارچه و بهینه‌ی مدیریت به شکل نامحسوس پیدا کنید، این نرم‌افزار از شرکت ما به شما این امکان را می‌دهد که بهبودهای موثر و کارآمدی را در اداره کسب‌وکار خود تجربه کنید.

سبحانیان با اشاره به اینکه کمبود نیرو در نظام مالیاتی و نمایندگان حوزه قضایی موجب شده با یک شیب به‌سمت استقلال نظام دادرسی برویم، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری و برون‌سپاری خدمات مالیاتی مورد تاکید ماست.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: نظام مالیاتی به ‌سمت سیستمی و نظام‌مند شدن می‌رود تا احاطه بالای نظرات انسانی به ‌عنوان آسیب جدی حاکم بر نظام مالیاتی را کم کنیم و به این سمت برویم که بتوانیم میزان مالیات را از طریق سامانه‌های موجود محاسبه کنیم.

وی تصریح کرد: در صورتی که مودیان به ‌تکالیف خود در نظام ارزش افزوده توجه کنند، ۹۷ درصد پرونده‌ها بدون رسیدگی پذیرفته می‌شود.

سبحانیان با تاکید بر اینکه دولت برای مالیات‌ستانی اصناف و مشاغل کیسه ندوخته، گفت: برای سال مالیاتی گذشته باید ۵۷۰ میلیارد تومان مالیات برای دولت وصول کنیم که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان حدود پنج درصد از مجموع مالیات کشور از اصناف و مشاغل گرفته می‌شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://vismanit.com/?p=21973
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: در صورتی که مودیان مالیاتی به ‌تکالیف خود توجه کنند، ۹۷ درصد پرونده‌ها پذیرفته می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.