0

مالیات مختص به یک قشر نیست/ سامانه مودیان مالیاتی راهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی است

712 بازدید
1213

به نقل از خبرگزاری ایسنا:

یک عضو کمیسیون اقتصادی:

مالیات مختص به یک قشر نیست/ سامانه مودیان مالیاتی راهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هدف از راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی جلوگیری از فرار مالیاتی با شفافیت صورتحساب‌های مالی بوده و این عادلانه نیست که فقط یک قشر خاص مانند کارمندان مالیات بپردازند.

اصغر سلیمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به فعالیت سامانه مودیان مالیاتی و انتقاد برخی از اصناف از جمله طلافروش‌ها به لزوم ثبت صورتحساب‌های خود در این سامانه، بیان کرد: مالیات در همه کشورهای دنیا برای اصناف مختلف وجود دارد و بخش قابل توجه بودجه کشورها از طریق مالیات تامین می‌شود. در کشور ما در طول این سال‌ها آن طور که باید و شاید به این حوزه توجه نشده است. از سوی دیگر ما با فرار مالیاتی قابل توجهی نیز مواجه هستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: مجلس سعی کرد به طور کامل قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان را به تصویب برساند. بنده قبول دارم از آنجا که از گذشته قانون مالیاتی ما کامل نبود باید به صورت پلکانی در این حوزه گام بر می داشتیم؛ اینکه یک باره بخواهیم به نقطه قابل قبول برسیم ممکن نیست.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما واقعیت این است که فقط یک قشر خاص به عنوان مثال کارمندان نباید مالیات بپردازند؛ بلکه همه اقشار که درآمد قابل توجهی دارند باید مالیات بپردازند. هدف از راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی جلوگیری از فرار مالیاتی با شفاف سازی صورتحساب های مالی است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص سامانه مودیان یا کار کردن با آن می‌توانید به صفحه نرم‌افزار سامانه مودیان ویسمن سر بزنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://vismanit.com/?p=22040
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد مالیات مختص به یک قشر نیست/ سامانه مودیان مالیاتی راهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.