0

آموزش گرفتن Ping

213 بازدید

 

 

دستور «Ping» یک بسته را به یک آی پی (یک آدرس اینترنتی) ارسال کرده و به شما مدت زمان ارسال و دریافت پاسخ آن را اطلاع می‌دهد. با این دستور به سادگی می‌توانید بسیاری از نقاط شبکه‌ی خود را آزمایش کرده و بسیاری از مشکلات را شناسایی کنید.به این منظور شما میتوانید برای اینکه متوجه شوید ارتباط بین دستگاه با شبکه شما برقرار است و یا خیر از این دستور استفاده کنید.در ادامه شما میاموزید که چطور از دستگاه خود پینگ بگیرید.

 

ابتدا برای به دست آوردن آپی IP دستگاه ساعت خود مراحل زیر را انجام دهید

Ip address  <—- شبکه <—-تنظیمات ارتباط <—-  منو

 

سپس در ویندوز، کلید‌های «Windows + R» را بزنید تا پنجره‌ی «Run» ظاهر شود، سپس عبارت «cmd» را وارد نموده و کلید «Enter» را فشار دهید.

پنجره فوق باز میشود و در ادامه دستور ping را بعلاوه ای پی دستگاه که در بالا توضیح داده شد را در  خط فرمان ویندوز وارد کنید  و سپس کلید «Enter» را بزنید.

Ping 172.16.17.129

اگر فرمان مطابق عکس Reply  بود ارتباط شما با دستگاه برقرار است و اگر عبارت  Request timed out باشد ارتباط متصل نیست و باید اشکال را برطرف نمود.


البته ذکر این نکته بسیار مهم است که باید ابتدا رنج آی پی سیستم خود را به دست آورید و باید حتما عدد سوم IPV4  با عدد سوم ای پی دستگاه برابر باشد.


برای به دست آوردن رنچ آی پی مراحل زیر را طی کنید.

در ویندوز، کلید‌های «Windows + R» را بزنید تا پنجره‌ی «Run» ظاهر شود، سپس عبارت «cmd» را وارد نموده و کلید «Enter» را فشار دهید.در پنجره باز شده عبارت “Ipconfig”  را تایپ کنید و «Enter» را فشار دهید.

168.17.109.IPV4 address…….: 192

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://vismanit.com/?p=10797
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد آموزش گرفتن Ping

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.