⇓ دانلود مستقیم اپلیکیشن اندورید

⇓ دانلود اپلیکیشن اندورید از کافه بازار

 

معرفی اپلیکیشن های حضور و غیاب اندروید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در دنیای دیجیتال شرکت‌ های بزرگ و کوچک، سازمان‌ ها و دولت‌ ها و همچنین ادارات به استفاده از دستگاه ها و نرم‌ افزارهای حضور و غیاب روی آورده اند، اما سؤال اینجاست که در خصوص مواردی که پرسنل و کارمندان بیرون از اداره و سازمان و یا شرکت مشغول به کار هستند چگونه می‌ توان ساعات کاری پرسنل را کنترل نمود؟ و یا کارکنانی که به کامپیوتر دسترسی ندارند برای ثبت مجوزهایی مانند مرخصی‌ های روزانه و ساعتی و مأموریت های خود چگونه باید عمل کنند؟ به همین جهت اپلیکیشن‌ های حضور و غیاب برای کمک به مدیران و پرسنل سازمان ها و کسب‌ و کارهای بزرگ و کوچک طراحی و تولید شده و روانه بازار شدند.

انواع اپلیکیشن حضور و غیاب اندروید

اپلیکیشن های حضور و غیاب اندرویدی از لحاظ نوع کاربری به دو دسته با دستگاه حضور و غیاب و بدون نیاز به دستگاه تقسیم می شوند که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در ادامه برخی از این مزایا و معایب را بر می شمریم :

مزایا و معایب اپلیکیشن حضور و غیاب بدون نیاز به دستگاه

این دسته از اپلیکیشن های اندرویدی همانند یک دستگاه حضور و غیاب عمل می کنند و نیازی به تهیه هیچ گونه سخت افزار جانبی نیست. همچنین هزینه خرید و نصب این نوع اپ حضور و غیاب اندرویدی کمتر از اپلیکیشن های متصل به دستگاه است. از دیگر مزایای اپ بدون نیاز به دستگاه استفاده از امکان GPS است و پرسنلی که به طور ثابت در محل کارشان حضور ندارند و دائمأ در حال رفت و آمد به مکان های مختلف هستند، ترددشان به آسانی ثبت می شود و مدیران می توانند کسب و کار خود را از هر نقطه ای که هستند کنترل نموده و ترددهای پرسنل خود را مشاهده نمایند.

از معایب اپ حضور و غیاب اندروید بدون نیاز به دستگاه آن است که این دسته از اپ ها برای ثبت تعداد پرسنل پایین با شیفت ها و ترددهای کم و در شرکت ها و کسب و کارهای کوچک می توانند مفید باشند. در واقع این اپ های حضور و غیاب اندرویدی برای سازمان ها و ادارات متوسط و بزرگ با تعداد پرسنل بالا مناسب نخواهند بود.

از دیگر معایب این نوع از نرم افزارهای اندرویدی می توان به امنیت پایین آنها در شناسایی پرسنل اشاره کرد. نحوه ثبت تردد پرسنل با گوشی های همراه بر اساس اسکن Qr کد است و امکان تقلب در این روش بسیار بالاست.

مزایا و معایب اپلیکیشن حضور و غیاب اندروید با دستگاه

این دسته از اپ های حضور و غیاب اندرویدی به دلیل آن که به انواع دستگاه های تشخیص هویت (تشخیص چهره و اثر انگشت) متصل می شوند و داده های تردد پرسنل را از دستگاه های حضور و غیاب به طور مستقیم می خوانند، از امنیت اطلاعاتی بسیار بالایی برخوردارند و همین که امکان تقلب در این نوع از اپ ها به هیچ عنوان وجود ندارد از مزیت بسیار بزرگ اپلیکیشن های حضور و غیاب با دستگاه است.

همان طور که اشاره شد سازمان ها، ادارات و شرکت های متوسط و بزرگ با تعداد پرسنل زیاد و شیفت ها و ترددهای فراوان برای محاسبه ساعات حضور و غیاب و حقوق و دستمزد کارکنان خود به دستگاه های تشخیص هویت به همراه نرم افزارهای پیشرفته حضور غیاب و حقوق و دستمزد نیاز دارند. بنابراین اپلیکیشن اندوریدی مناسب این گونه سازمان ها و شرکت ها، اپ های حضور و غیاب متصل به دستگاه ها می باشد.

البته از معایب اپ های اندرویدی با دستگاه می توان به هزینه بالای خرید دستگاه های حضور و غیاب اشاره کرد که به دلیل امنیت بالای آن ارزش صرف این هزینه را خواهد داشت.

نرم افزار حضور و غیاب اندروید ویسمن از نوع اپلیکیشن با دستگاه است که در ادامه به توضیح کامل این اپ اندرویدی و امکانات آن می پردازیم:

نرم افزار حضور و غیاب اندروید ویسمن

همانطور که همه می دانیم در دنیای کنونی استفاده از وسایلی چون گوشی های تلفن همراه و تبلت بسیار گسترش یافته است و به تبع آن نیاز به اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی که بتوانند روی این وسایل ارتباطی و این نوع سیستم عامل ها اجرا شوند روز به روز بیشتر شده است.

همچنین در شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک افرادی هستند که به کامپیوتر دسترسی ندارند و یا نحوه کار با سیستم را نمی دانند و برای ثبت درخواست هایی چون مرخصی و یا مأموریت و مواردی از این قبیل با مشکل مواجه می شوند. بهترین و مناسب ترین راهکار برای آنکه این گونه افراد بتوانند به راحتی و بدون دغدغه فکری مرخصی‌ ها و مأموریت های خود را ثبت کنند و همچنین بتوانند میزان اضافه کاری‌ ها، مرخصی ها و حضور و غیاب خود را ببینند نصب اپلیکیشن حضور و غیاب است.

بر همین اساس گروه نرم افزار ویسمن تصمیم به طراحی و تولید اپلیکیشن حضور و غیاب کارمندان بر پایه سیستم عامل اندروید نمود.

مشخصات نرم افزار حضور و غیاب اندروید ویسمن

ویسمن همراه تحولی در زمینه دستگاه های قابل حمل و با قابلیت های فوق العاده در مدیریت شرکت ها است. مدیران شرکت ها با نصب نرم افزار ویسمن بر روی تلفن همراه خود می توانند در هر نقطه ای که باشند، از ورود و خروج کارمندان در همان لحظه مطلع شوند. درخواست مرخصی، ارسال فیش حقوقی و تعامل کامل مدیر با کارمند بدون کاغذ بازی های گذشته به سرعت اجرا می شود.

نسخه اندروید نرم افزار ویسمن از خرداد ماه سال ۹۶ در اختیار مشتریان قرار گرفت. این نرم افزار موجب ایجاد تسهیلات ویژه‌ای برای کاربران آن شده است.

نسخه‌ اندروید ویسمن مبتنی بر استاندارد‌های طراحی Google در فضای گرافیکی مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه، بسیار ساده و کارا پیاده‌سازی شده‌ و از سهولت کاربری بسیار بالایی برخوردار است.

ویسمن به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت نرم‌افزار با ارائه اولین محصول حضور و غیاب و حقوق دستمزد قابل استفاده در تجهیزات همراه، بستری را برای رفع نیاز جامع مدیران جهت دسترسی به اطلاعات بدون وابستگی زمانی و مکانی فراهم کرده ‌است.

با ویسمن همراه همیشه و در هر جا امکان استفاده از حضور و غیاب و حقوق دستمزد برای کاربران ویسمن وجود دارد و هر کسب و کاری دارای راه حل یکپارچه در حوزه منانع انسانی خود می شود و با این برنامه می‌تواند به فرایندهای کاری خود سرعت بیشتری بخشد.

مهمترین قابلیت‌های این نسخه از نرم افزار، مشاهده و درخواست مأموریت و مرخصی ها و استفاده از مکان یاب جهت حضور و غیاب افراد بیرون از سازمان با GPS است.

قابل ذکر است که نسخه اندروید نرم افزار با کلیه دستگاه های حضور و غیاب موجود در بازار سازگار است. در حال حاضر سازگارترین دستگاه های موجود در بازار با این نسخه از نرم افزار، دستگاه های حضور و غیاب با برندهای virdi و zkteco و سوپریما و … می باشد.

ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب اندروید ویسمن

یکی از ویژگی های سازگاری نرم افزار حضور و غیاب اندروید با دستگاه های موجود در بازار این است که زمانی که کارمندان با دستگاه های مختلف حضور خود را ثبت می کنند پیغامی جهت اعلام به مدیر و خود کارکنان ارسال می گردد. در ادامه به سایر ویژگی های نسخه اندرویدی نرم افزار ویسمن می پردازیم :

راه اندازی سریع و کاربری آسان

اپلیکیشن حضور و غیاب اندروید ویسمن با قابلیت نصب و راه اندازی سریع و آسان، تمام آن چیزی که یک مدیر برای نظارت بر پرسنل خود نیاز دارد را فراهم می کند. همچنین دارای رابط کاربری بسیار ساده و روان است.

ثبت درخواست مرخصی ساعتی و روزانه کارکنان

ثبت مرخصی و تسویه مرخصی کارکنان یکی از دغدغه های کارفرمایان است. کارکنان هر شرکت با نصب این نرم افزار بر روی تلفن همراه خود می توانند درخواست های خود را در لحظه ارسال کنند.

مدیر پس از دریافت درخواست هر کجا که باشد با اشاره ای می تواند تأیید یا رد این مسئله را به کارکنان اطلاع دهد و بدین شکل رسیدگی به درخواست های کارکنان بسیار آسان خواهد شد.

ثبت درخواست مأموریت ساعتی و روزانه کارکنان

ثبت مأموریت توسط خود کارکنان این اطمینان را برای ایشان فراهم می کند که در محیطی کاملأ مطمئن در حال فعالیت هستند و این احساس آرامش همراه با انگیزه های کاری بیشتر خواهد شد. اینکه کارمندان در جریان ریز اطلاعات رفت و آمد و حقوق و دستمزد خود مطابق قرارداد بسته شده با کارفرما قرار بگیرند، یکی از مسائلی است که بهره وری کار شرکت را بالا می برد.

تعیین و تأیید جابجایی شیفت ها

یکی از معضلات شرکت ها، کارخانه ها، بیمارستان ها و … جابجایی و تعویض شیفت هایی است که خواسته و یا ناخواسته به وجود می آید. با نصب نسخه اندروید نرم افزار ویسمن سرپرست و مسئول حضور و غیاب، کارمندان را به نظم درآورده، از به وجود آمدن هرج و مرج در بخش مدیریت نیروی انسانی جلوگیری می کند و موجب ارتقاء نظم در محیط کسب و کار شما می شود.

اطلاع رسانی از طریق notification در لحظه

یکی از بخش های هیجان انگیز نسخه اندرویدی نرم افزار ویسمن اطلاع رسانی در لحظه، از طریق ارسال notification و بلافاصله بعد از زدن انگشت، چهره یا کارت است. وقتی هر کدام از کارکنان وارد شرکت شوند و در دستگاه ساعت بزنند، بلافاصله بر روی گوشی مدیر و همان کارمند پیام اطلاع رسانی ارسال می شود. این گونه مدیر در هر کجا و هر زمان از ورود و خروج کارکنان خود با خبر می شود.

گزارش گیری از درخواست ها و ترددهای پرسنل

از طریق اپ حضور و غیاب اندروید ویسمن پرسنل می توانند گزارش کاملی از درخواست ها و کارکرد ماه های مختلف خود را به صورت نمودار روزانه و ماهانه مشاهده کنند و در صورت وجود هر گونه مشکلی در گزارش کارکرد خود آن را اصلاح و ویرایش نمایند.

قابلیت نمایش تردد هر کامند به خود شخص و مدیر مرتبط

تمامی ترددهای کارکنان در این اپلیکیشن اندرویدی ثبت می شود و هم مدیران در یک نگاه می توانند از اطلاعات تردد و کارکرد کارکنان خود مطلع شوند، هم پرسنل می توانند ترددهای خود را مشاهده نمایند. همچنین لیست روزانه ورود و خروج کارمندان به صورت لحظه ای و آنلاین از طریق این اپ اندرویدی ویمسن قابل مشاهده است.