0

آموزش تست پینگ در ویندوز، مک و گوشی

1647 بازدید
پینگ گرفتن

در این نوشتار به آموزش پینگ گرفتن در ویندوز، مک و موبایل می‌پردازیم. رایانه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند با فرمان COMMAND درخواست می‌شوند تا RUN ویندوز ظاهر شود. با استفاده از صفحه‌ کلید ویندوز با یک مودم فعال، کلید R را نگه‌ دارید تا RUN ویندوز ظاهر شود. Command Prompt ویندوز به عنوان نمونه‌ای از این مورد اجرا می‌شود. به عنوان مثال، پینگ و سپس آدرس آی‌پی مودم ثابت را تایپ کنید. به انتهای صفحه بروید و ENTER را بزنید.

آیا می ‌توانم مودم خود را پینگ کنم؟

اگر بخواهید یک پینگ مودم از طریق پنجره خط فرمان ایجاد شود. بسته به نوع سیستم‌عامل رایانه شما، ممکن است فرآیند متفاوتی را تجربه کنید. در خط فرمان معمولی، زمانی که مودم شما به پروتکل اینترنت پاسخ می‌دهد، عبارت ping را تایپ می‌کنید که به آن آدرس IP گفته می‌شود. مرحله اصلی پینگ گرفتن مودم هنگامی که کاربر، پروتکل اینترنت یا آدرس IP دستگاه را تایپ می‌کند، فرمان “Ping” معمولاً در بالای پنجره خط فرمان ظاهر می‌شود.

به محض اینکه رایانه شما پینگ انجام می‌دهد، پنجره Summary Information در خط فرمان ظاهر می‌شود. برای پینگ کردن مودم نیازی به تعویض مودم ندارید. وقتی سروری را با رایانه خود پینگ می‌کنید، به سادگی به اتصال رایانه با سرور اشاره دارد. تا زمانی که از نرخ کامل ISP خود استفاده می‌کنید، تغییر نرخ داده مودم تأثیری نخواهد داشت.

وقتی فایروال در سیستم کامپیوتری ویندوز 10 شما فعال است، هیچکس نمی‌تواند درخواست‌های پینگ را برای اطلاع از زنده‌ بودن یا نبودن سیستم شما ارسال کند. می‌توانید با غیرفعال کردن فایروال، پینگ را فعال کنید، اما این می‌تواند بسیار فاجعه‌بار باشد، زیرا رایانه شما در معرض تهدیدهای خارجی و بدافزارها قرار می‌گیرد. در این مقاله به شما توضیح می دهیم که چگونه می‌توانید درخواست‌های پینگ را از طریق فایروال در ویندوز 10 مجاز کنید. همچنین راهنمای استفاده از دستور ping در ویندوز را به شما نشان می دهد.

پینگ گرفتن مودم در ویندوز
پینگ گرفتن مودم در ویندوز 10

امکان پینگ گرفتن از طریق فایروال در ویندوز 10

برای اجازه‌ دادن به پینگ از فایروال در ویندوز 10، باید به صورت زیر عمل کنید:

کنترل پنل را در قسمت جستجوی نوار وظیفه خود تایپ کنید و روی نتیجه جستجو کلیک کنید تا یک پنجره کنترل پنل جدید باز شود. اگر دستگاه اندروید شما در اتصال به اینترنت مشکل دارد، می‌توانید ببینید که آیا رایانه‌های دیگر می‌توانند از طریق اینترنت به دستگاه شما متصل شوند یا خیر. برای اینکار می‌توانید از ابزار پینگ خط فرمان ویندوز استفاده کنید. “Ping” بسته کوچکی از داده‌ها را به دستگاه اندرویدی شما ارسال می‌کند و درخواست پاسخ می‌کند.

  1. دکمه “Menu” را در دستگاه اندروید انتخاب کنید. روی «بیشتر» و «تنظیمات» ضربه بزنید.
  2. روی «درباره تلفن» یا «درباره رایانه لوحی» ضربه بزنید.
  3. روی “وضعیت” ضربه بزنید. آدرس پروتکل اینترنت دستگاه اندروید فهرست شده است.
  4. روی دکمه ویندوز در رایانه کلیک کنید. “cmd” را در کادر جستجو تایپ کنید و “Enter” را فشار دهید تا Command Prompt ویندوز راه اندازی شود.
  5. پینگ را تایپ کنید و سپس آدرس IP دستگاه اندرویدی خود را وارد کنید. “Enter” را فشار دهید.

چگونه یک آدرس IP را از رایانه شخصی یا دستگاه تلفن همراه پینگ کنیم

با تقاضای زیاد امروزی برای پهنای باند اینترنت، مهم است که بدانید اتصال شبکه شما به درستی کار می‌کند یا خیر. اگر با اتصال خود مشکلی داشتید، ایمن‌ترین راه برای آزمایش آن استفاده از دستور “ping” است. هنگامی که برای دسترسی به وب‌سایت‌های خاصی مشکل دارید، می‌توانید به سرعت متوجه شوید که آیا این مشکل از جانب آن‌ها است یا آیا با برخی از مشکلات اتصال روبرو هستید. برای مثال، ممکن است نتوانید یک فیلم نتفلیکس را به درستی پخش کنید، اما می‌توانید وارد شوید و به خوبی مرور کنید. این دقیقاً سناریویی است که یک پینگ ممکن است مفید باشد و به شما امکان می‌دهد منبع مشکل را تعیین کنید.

امکانات نسخه ویندوز نرم افزار حضور و غیاب ویسمن

نحوه پینگ گرفتن برای یک آدرس IP در ویندوز

انجام تست پینگ در ویندوز، صرف نظر از نسخه، نسبتا آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که Command Prompt یا Windows PowerShell را باز کرده و دستور مناسب را تایپ کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید، سپس شروع به تایپ “command prompt” کنید و Command Prompt را انتخاب کنید. اکنون عبارت ping google.com را تایپ کرده و Enter را بزنید. برای آزمایش ارتباط بین رایانه و روتر خانگی خود، آدرس IP روتر را وارد کنید. در اکثر موارد، روتر شما آدرس پیش فرض 192.168.1.1 را خواهد داشت. برای پینگ کردن، باید “ping 192.168.1.1” را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. هنگامی که پینگ را شروع کردید، رایانه شما یک بسته داده آزمایشی را به میزبان مورد نظر ارسال می‌کند و منتظر پاسخ می‌ماند.

ینگ گرفتن در ویندوز
ینگ گرفتن برای یک آدرس IP در ویندوز

برای اطمینان از مرتبط بودن تست، کامپیوتر چهار پینگ ارسال می‌کند. پس از رسیدن پاسخ، نتایج آزمایش را در پنجره Command Prompt مشاهده خواهید کرد. درست در زیر دستور ping خود، پاسخ سروری را که پینگ کرده‌اید مشاهده خواهید کرد. این نشان می‌دهد که هر بسته چند بایت دارد و سرعت پاسخ در میلی ثانیه چقدر است. در زیر آن بخش، آمار آزمون را مشاهده خواهید کرد. اینها نشان می‌دهند که رایانه شما چند بسته ارسال کرده، چند بسته دریافت کرده است و تعداد بسته‌هایی که به دلیل اتصال ضعیف گم شده‌اند. تست خوب دارای چهار بسته ارسالی و دریافتی با بسته‌های از دست‌رفته، صفر خواهد بود. در پایین، بخش آمار زمان به شما نشان می‌دهد که داده‌ها با چه سرعتی به عقب و جلو رفتند، همچنین در میلی ثانیه. حداقل و حداکثر زمان رفت و برگشت و همچنین میانگین زمان را دریافت خواهید کرد.

نحوه پینگ مودم برای یک آدرس IP از مک

مانند ویندوز، مک از برنامه ترمینال خود برای پردازش دستورات متنی استفاده می‌کند.Finder  را در مک خود باز کنید. از منوی سمت چپ روی Applications کلیک کنید. اگر آن را نمی‌بینید، همزمان کلیدهای Command + A را روی صفحه کلید خود فشار دهید. سپس روی Utilities دوبار کلیک کنید و برنامه ترمینال را اجرا کنید. حالا دستور ping را تایپ کنید: ping 192.168.1.1 و روی صفحه کلید Enter را بزنید. این آزمایش پینگ را بین رایانه و روتر خانگی شما آغاز می‌کند. برای پایان دادن به تست، همزمان دکمه های Command + C را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

به جای آدرس IP، می‌توانید نام دامنه مانند «instagram.com»، «google.com» یا هر دامنه معتبر دیگری را نیز تایپ کنید. اگر می‌خواهید از یک آدرس IP خارجی برای آزمایش اتصال خود استفاده کنید، می‌توانید از یکی از سرورهای DNS Google مانند 8.8.8.8 استفاده کنید. پس از اتمام تست، نتایج را مشاهده خواهید کرد. اینها به شما نشان می‌دهند که رایانه شما چند بسته ارسال کرده و چقدر زمان برای دریافت پاسخ از سروری که پینگ کرده‌اید طول کشیده است. در زیر آن‌ها، آمار پینگ گرفتن را مشاهده خواهید کرد که به شما نشان می‌دهد چه تعداد بسته ارسال کرده‌اید، چه تعداد دریافت کرده‌اید، و اگر بسته‌ای در راه بازگشت گم‌شده باشد. یک اتصال خوب هیچ بسته گمشده‌ای نخواهد داشت.

ینگ گرفتن مودم در اندروید
ینگ گرفتن مودم در اندروید

چگونه یک آدرس IP را از یک دستگاه اندرویدی پینگ کنیم

مانند iOS، سیستم عامل اندروید به طور پیش‌فرض راهی برای پینگ روترها یا سرورهای دیگر ندارد. خوشبختانه، برنامه‌های زیادی در فروشگاه Google Play موجود است که به شما این امکان را می‌دهد. برخی از برنامه‌هایی که می‌توانید استفاده کنید عبارتند از «Ping»، «Ping & Net» و «PingTools Network Utilities».

در حالی که “Ping” و “Ping & Net” یک گزینه اصلی پینگ گرفتن را ارائه می‌دهند، “PingTools Network Utilities” یک برنامه بسیار پیشرفته‌تر است. این ابزار با بسیاری از ابزارهای تشخیصی شبکه مفید است که می‌تواند اطلاعات دقیقی در مورد اتصالی که استفاده می‌کنید ارائه دهد. همچنین می‌توانید میزان استفاده از شبکه را برای هر برنامه در تلفن خود بررسی کنید، پورت‌های شبکه را اسکن کنید، صاحبان دامنه و موارد دیگر را بررسی کنید.

نحوه پینگ گرفتن یک آدرس IP با استفاده از وب سرویس آنلاین

اگر نمی‌خواهید از یک برنامه برای انجام پینگ آزمایشی استفاده کنید، وب سایت‌های زیادی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند. لطفاً توجه داشته باشید که این سرویس‌ها به شما اجازه می‌دهند فقط سرورهای عمومی را پینگ کنید و نمی‌توانید روتر شبکه خانگی خود را پینگ کنید. نه، مگر اینکه یک آدرس IP ثابت داشته باشد. برخی از خدمات آنلاینی که می توانید امتحان کنید عبارتند از: «Site24x7»، «IPAddressGuide»، «Ping.EU»، «Network Tools» و «Wormly». استفاده از همه اینها کاملا رایگان است.

تست اتصال شما

امیدواریم نحوه استفاده از دستور پینگ را در دستگاه خود یاد گرفته باشید. دانستن اینکه چگونه اتصال خود را آزمایش کنید بسیار مفید است، به خصوص زمانی که ترافیک اینترنت کندی روی رایانه خود دریافت می‌کنید و اگر نمی‌خواهید برنامه دیگری را روی دستگاه تلفن همراه خود نصب کنید، می‌توانید از یکی از خدمات پینگ آنلاین استفاده کنید. با پیروی از روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد، می‌توانید به راحتی اجازه پینگ گرفتن از فایروال در ویندوز را بدون غیرفعال کردن فایروال خود و قرار دادن سیستم خود در معرض تهدیدات خارجی بدهید. هر زمان که می‌خواهید در خواست‌های پینگ را از فایروال غیرفعال کنید کافی است همان مراحل را دنبال کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://vismanit.com/?p=11114
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد آموزش تست پینگ در ویندوز، مک و گوشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.